українська російська англійська

Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник

Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник

    

У травні 2001 року Постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2001 року №583 «Про Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник» на базі комплексів пам‘яток у містах Кременця та Почаєва Тернопільської області було створено Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник. Урядовці взяли до уваги пропозиції Кременецького міського голови, Тернопільської облдержадміністрації, враховуючи виняткову історичну та архітектурну цінність комплексів пам‘яток у Кременці та Почаєві, задля їх збереження і подальшого використання. Відтоді Кременець і Почаїв мають особливий статус.

     Метою створення заповідника було виявлення, налагодження дієвої охорони, повноцінного вивчення та оптимального використання пам‘яток усіх категорій-історії, археології, архітектури, ландшафту, які входять у межі історичного ядра Кременця і Почаєва. У подальшому ми розробили та затвердили проект генерального плану розвитку ДІАЗу.

      Після урядової постанови ДІАЗ представили лише директор і бухгалтер. А із січня 2002 року почав діяти господарський відділ заповідника, у липні того ж року було створено відділ охорони, експлуатації й реставрації пам‘яток історії і культури. Розширення діяльності ДІАЗу припадає на 2003 рік, коли відкрили науково-дослідний, масово-освітній відділ та відокремили бухгалтерію як окрему штатну одиницю. А в січні 2004 року почав функціонувати відділ туристично-екскурсійної роботи. У жовтні 2007 року у складі відділу туристично-екскурсійної роботи утворився сектор інформаційно-аналітичної роботи.

     Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1032 «Про передачу цілісних майнових комплексів історико-культурних заповідників до сфери управління Міністерства культури» заповідник віднесений до сфери управління Міністерства культури України.

     Заповідник є об’єктом державної власності, перебуває у сфері управління Міністерства культури України (далі – Орган управління майном). Заповідник має особливу історико-культурну та наукову цінність.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України