українська російська англійська

19 квітня відбудеться Вечір-реквієм пам'яті жертв Голодомору і депортації кримськотатарського народу

18.04.2016 | 15:37

19 квітня о 17.00  у Залі пам’яті  Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» (м. Київ, вул. Лаврська,3) відбудеться Вечір-реквієм по вшануванню пам’яті жертв  Голодомору 1932-1933 років в Україні та депортації кримськотатарського народу у 1944 році.

 

До участі у Вечорі-реквіємі запрошені  політичні, державні, громадські діячі. У заході візьмуть участь курсанти Національної академії Служби безпеки України, представники кримськотатарського народу, а також відвідувачі Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Під час Вечора-реквієма актриса Анна Гринчук представить літературно-музичний перформанс «Голодомор. Украдене щастя», виступить заслужена артистка АР Крим  Ельзара Баталова та бандуристки Марина Чернявська і Мирослава Береза, етно-гурт «Барвінок», а також юні читці кримськотатарського культурно-освітнього центру «Кримська родина».

Учасники заходу переглянуть перший кримськотатарський повнометражний художній фільм «Хайтарма» («Повернення») режисера Ахтема Сейтаблаєва, знятий кримською телекомпанією АТР, який створено на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар у травні 1944 року, а також долю льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана.

 

 

Голодомор – цілеспрямований акт геноциду українців, який здійснив у 1932 – 1933 роках тоталітарний комуністичний режим. Це був штучно створений голод: керівництво ВКП(б) спланувало й провело в УСРР та інших територіях Радянського Союзу, заселених переважно українцями, конфіскацію у селян хліба та всіх інших продуктів харчування, заборонивши їм виїжджати до інших місцевостей у пошуку порятунку.

У самий розпал війни з нацизмом сталінський режим вчинив інший злочин геноциду над цілим народом, депортувавши з батьківщини за два травневі дні 1944 року «за принципом колективної відповідальності» весь кримськотатарський народ. Готуючись до проведення депортації кримських татар органи НКВС СРСР в першу чергу заарештували активних представників кримськотатарської інтелігенції та духовенства, які могли очолити рух опору.

Після депортації кримських татар було проведено знищення їхньої матеріальної і духовної спадщини в Криму. Конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, усі запаси продовольства. Ліквідовано 112 особистих книгозбірень, 867 бібліотек,  шкіл, закриті мечеті. Змінено тисячі історичних назв місцевостей.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України