українська російська англійська

Пішов з життя корифей Театру Франка заслужений діяч мистецтв України Данило Федоряченко

26.04.2016 | 15:08

25 квітня на 97-році пішов з життя корифей Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка заслужений діяч мистецтв України, заслужений працівник культури України Данило Данилович  Федоряченко.

 

Ім’я Данила Даниловича  для багатьох митців та прихильників театру є синонімом відданості обраній справі та фахової майстерності.

По закінченню акторської студії при театрі ім. І. Франка,  він розпочав свою творчу  діяльність на сцені франківців під орудою Гната Юри, який став його першим вчителем у мистецтві, а участь у легендарній виставі «Украдене щастя» за І. Франком – першим кроком на сцені.

Починаючи з 50-х років Данило Федоряченко присвячує своє життя, свій талант мистецько-організаторській роботі. Працював заступником директора Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, Національного академічного театру опери і  балети України імені Т. Г. Шевченка, а з 1978 року - директором-розпорядником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Перебуваючи на цій посаді  він здійснив значний внесок у забезпечення стабільного ритму роботи колективу, виходу його на міжнародну арену. Брав активну участь в організації та проведенні зарубіжних гастролей театру до США, колишньої Югославії, Болгарії, Польщі, Австрії, Німеччині. У кожній найскладнішій творчій чи виробничій акції театру завжди відчувалась значна доля його праці, майстерності та ентузіазму.

Саме мистецька освіта, досвід акторської роботи, високі моральні якості, творча воля допомогли йому досягти  феноменальних результатів у театральній діяльності упродовж півстоліття.

Людина надзвичайної вдачі, доброзичливий, відкритий, він завжди був готовий допомогли кожному в скрутну життєву хвилину.

Данило Федоряченко  має численні державні відзнаки: нагороджений орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, «За заслуги» І та ІІ ступенів, медалями  «За бойові заслуги», «Захиснику Вітчизни», «За трудову відзнаку», «За перемогу над Японією», почесною відзнакою Президента України, почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

 

Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, друзям та колегам  видатного культурного діяча України Федоряченка Данили Даниловича.

 

Світла йому пам’ять…

 

Церемонія прощання відбудеться  28 квітня (четвер), з 10.00 до 11.00 

в приміщенні Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка

 

Міністерство культури України

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України