українська російська англійська

На Херсонщині стартував інноваційний проект для учнівської молоді "В долонях степу та Дніпра"

12.05.2016 | 15:51

12 травня в Херсоні відбулося урочисте відкриття обласного інноваційного проекту для учнівської молоді «Обласний профіквест «В долонях степу і Дніпра».

Проект започатковано під патронатом обласної державної адміністрації за ініціативи Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки та Херсонського обласного центру зайнятості. Співорганізаторами проекту стали також управління культури та управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, департамент зовнішньоекономічної діяльності, туризму та курортів і департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонське обласне відділення Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.

 

Цілі проекту: сприяння національно-патріотичному вихованню дітей старшого шкільного віку шляхом підвищення їх поінформованості про соціальний та економічний розвиток рідного краю, його природні ресурси, історичну та культурну спадщину;

- привернення уваги молоді до одного з перспективних напрямків економічного розвитку області – туризму, в т.ч. зеленого, сільського та агротуризму;

- створення учасниками проекту інформаційного банку даних щодо туристичної привабливості області для подальшого його використання у всесвітній мережі Інтернет.

В ході реалізації проекту учні-учасники будуть виконувати різноманітні завдання: визначатимуть туристично-привабливі об’єкти та складатимуть туристично-екскурсійні маршрути по районах/містах, організовуватимуть літні  експедиції за прокладеним маршрутом з відвідуванням визначених об’єктів з метою їх фотографування та відеозйомки, укладатимуть  «туристичний  путівник» – у формі веб-сторінки у блозі проекту, розроблятимуть  PR-кампанії власного екскурсійного маршруту та туристичних об’єктів тощо.

Всього до безпосередньої роботи в проекті планується залучити 200 школярів із усіх районів і міст Херсонської області.

Саме вони, а також куратори районних команд – фахівці з бібліотек, шкіл та центрів зайнятості, стали учасниками святкового старту проекту.

Участь у заході взяли і виступили з напутнім словом патрони та співорганізатори проекту: Січова Валентина Іванівна, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації, Думинська Світлана Віталіївна, начальник управління культури ОДА, Криницький Євген Анатолійович, начальник управління освіти і науки ОДА, Волинець Тетяна Григорівна, директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності, туризму та курортів ОДА, Савенко Ольга Миколаївна, директор департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики ОДА, Бардашевська Анна Іванівна, директор обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки та Євгеній Олександрович Єрашов, директор Херсонського обласного центру зайнятості.

 

 

Завдання, які «профіквестівці» виконуватимуть у проекті, були представлені під час оригінального сценічного дійства, поставленого колективом бібліотеки ім. Дніпрової Чайки.

Після урочистої частини відкриття проекту відбулась також і робота в групах, в ході якої учасники проекту-діти опановували необхідні для подальшої роботи навички, глибше знайомились із джерелами для своїх майбутніх досліджень туристичного потенціалу нашого краю. Учасники проекту відвідали майстер-класи, тренінги, бібліографічні огляди, під час яких досвідчені фахівці розповіли про  цікаві факти із історії заселення нашого краю, природні особливості території Херсонщини тощо.

Паралельно куратори «профіквестівських» команд спільно опрацьовували план реалізації проекту, який у подальшому конкретизують на місцях та втілюватимуть у життя протягом наступного року.

Святкову церемонію відкриття проекту підготували і провели працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, за участю солістів та творчих дитячих колективів з м. Херсон та з організаційною підтримкою Херсонського обласного центру зайнятості.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України