українська російська англійська

Україна приєдналася до групи тренерів міжнародної програми "Перша допомога культурній спадщині у час кризи"

10.06.2016 | 07:53

У місті Вашингтон триває чотиритижнева міжнародна програма «Перша допомога культурній спадщині у час кризи», зорганізована ІККРОМ та Смітсонівським Інститутом за підтримки низки партнерів. Цей тренінг, який минулого року проводився у Нідерландах, є відповіддю на зростаючі потреби спільнот у забезпеченні ефективного і своєчасного реагування на кризову ситуацію і драматичне руйнування культурного надбання. Саме тому його девізом є заклик «Культура не може чекати!».

Учасниками тренінгу  стали 20 представників із Сирії, Нігерії, Іраку, Італії, Сейшил, ОАЕ, Канади, Шрі Ланки, США, Катар, Нової Зеландії, Чилі, Норвегії, Зімбабве, Індії, Грузії, Малаві та Швейцарії, які за допомогою понад 30 тренерів з усіх континентів вивчатимуть і відпрацьовуватимуть економічно ефективні стратегії зниження ризику та готовності до надзвичайних ситуацій у сфері культурної спадщини.

 

 

Цього року до команди тренерів запрошено Ігоря Пошивайла, директора Національного музею Революції Гідності, за ініціативи якого впродовж останніх двох років проведено семінари з музейної безпеки у містах  Запоріжжі, Києві, Опішному та Львові та виготовлено науково-методичний матеріал. Ці навчальні заходи, що відбулися за партнерства із Управлінням музейної справи Міністерства культури України та Українського центру культурних досліджень за підтримки Посольства США в Україні та Фонду Принца Клауса (Нідерланди), спрямовані на поширення на національному та регіональному рівнях теоретичних знань і міжнародного практичного досвіду для застосування профілактичних заходів у надзвичайних ситуаціях, створення альянсу партнерських організацій і мережі активістів-рятувальників культури, здатних фахово реагувати на виклики та загрози культурній спадщині в умовах комплексної кризи.

 

 

У січні 2016 року Україна приєдналася до Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ) і стала його 135-м членом. Співпраця з цією міжурядовою організацією, що має штаб-квартиру в Римі, сприятиме дієвішому збереженню культурної спадщини України шляхом обміну досвідом і навчанню українських фахівців у галузі охорони і збереження культурної спадщини, підвищить рівень реставраційних підприємств та інститутів.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України