українська російська англійська

До 75 роковин трагедії в Бабиному Яру до Києва з Хмельниччини передадуть ромську кибитку

19.07.2016 | 11:57

В рамках робочої поїздки до Хмельницької області Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з керівництвом області та м. Кам’янець-Подільський щодо передачі пам’ятного знаку у вигляді ромської кибитки до Києва. Скульптуру буде встановлено до 75 роковин трагедії в Бабиному Яру  у Національному історико- меморіальному заповідникуБабин Яр” в пам’ять про ромів, розстріляних у 1941 році.

 

1 в текст

 

Створення пам’ятника було ініційоване у 1998 році Київським міським товариством історії та культури ромського народу «Романіпе». Її автор – всесвітньо відомий український архітектор, скульптор Анатолій Ігнащенко. За його словами початковий варіант мав бути виточений з каменю, втім проект змінили і кибитка була виготовлена з корабельної сталі на київському заводі «Ленінська кузня». Друга назва пам'ятника -"Чорний жах", або Калі Траш (Kali Tras) - геноцид циган у роки Другої світової війни.

 

Мністр кібітка всередину перед мовою

 

В рік, коли весь світ вшановує пам'ять загиблих у  страшній трагедії, яка відбулася в Бабиному Яру 75 років тому, ми маємо згадати  усіх, хто тоді віддав своє життя, ”- сказав Євген Нищук.

За свідченнями істориків, саме роми стали одними із перших  жертв Бабиного Яру, тому символічно, що  пам’ятний знак про трагедію цього народу буде розміщено в Національному заповіднику».

 

Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 14.07.1999 р. № 1153 було прийнято рішення про встановлення цього пам’ятного знаку у Бабиному Яру, проте вказане завдання виконане не було. Натомість кибитку було розміщено на території Національного історико-архітектурного заповідникаКам’янець” у м. Камянець-Подільський - над каньйоном р. Смотрич.

 

13 червня 2016 року рамках протокольного рішення Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії у Бабиному Яру, а також протокольного рішення виїзного засідання робочої групи Оргкомітету, Мінкультури звернулося до  міського голови м. Кам’янець-Подільський щодо передачі до столиці пам’ятного знаку.

 

Рішенням сесії міської ради від 12.07.2016 року вирішено передати ромську кибитку Міністерству культури України.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України