українська російська англійська

З нагоди 400-річчя з дня виходу "Часослова" відбулося урочисте спецпогашення художнього маркованого конверта з оригінальною маркою

21.12.2016 | 14:38

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (корпус №4) відбулося урочисте спеціальне погашення художнього маркованого конверта з оригінальною маркою з нагоди 400-річчя «Часослова» – першої книги, виданої друкарнею Києво-Печерської лаври.

 

 

В урочистому заході взяли Міністр культури України Євген Нищук, Перший заступник Генерального директора Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» з фінансових питань Олександр Чернявський та Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина.

 

 

«Подія, через яку ми всі сьогодні тут зібралися є дуже знаковою і є свідченням того, що свята Лаврська земля мала і має не тільки важливе духовне, але й освітянське та наукове значення», - сказав Євген Нищук під час заходу.

«Через видатні постаті, події, знакові речі ми в такий добрий, красивий спосіб маємо нагадувати про важливість української історії. Це – пряме нагадування нашої древності, нашої значущості, багатства нашої землі. Серед тієї кількості марок, які випускає Укрпошта, присвята саме «Часослову»,  пам’ятці яку надрукували в Києво-Печерській лаврі 400 років потому, вважаю надзвичайно важливою подією як для Національного заповідника, так і для  нашої держави».

 

 

Перший заступник Генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Олександр Чернявський висловив вдячність за можливість долучитися до святкування 400-річчя виникнення першого сліду друкарської майстерності у Києві.

«Минають часи, але крізь ці часи незмінним залишається прагнення людини до пізнання світу крізь споглядання божественного, природнього. Від імені Укрпошти маю запевнити, що ми і надалі плануємо підтримувати проведення подібних акцій», - сказав він.

 

 

Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина провів короткий екскурс з історії видання  «Часослова» – збірника щоденних молитов, що вийшов друком у грудні 1616 року, адже саме цією книгою був покладений відлік 400-літньої історії друкарні.

 

 

По завершенні урочистої процедури спецпогашення для учасників заходу була проведена екскурсія, присвячена 400-літтю Лаврської друкарні.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України