українська російська англійська

Відбулося вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка 2017 року

09.03.2017 | 13:53

Сьогодні, 9 березня Президент України Петро Порошенко  вручив лауреатам  Національну премію ім. Т.Шевченка.

 

 

Згідно з Указом Президента України на подання Комітету з Національної премії України  імені  Тараса Шевченка  Шевченківську премію 2017 року отримали:

 

у номінації "Література, публіцистика, журналістика"   - поет , книговидавець,  директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»  Іван Малкович,  за книгу віршів "Подорожник з новими віршами" ;

 

у номінації  "Кіномистецтво"  -  режисер та аніматор Степан Коваль за  анімаційний серіал "Моя країна – Україна";

 

у номінації "Візуальні мистецтва" -  скульптор та художник  Микола Малишко за художній проект "Лінія" (скульптура);

 

у номінації  "Музичне мистецтво"  -  композиторка Богдана Фроляк  за симфонію-реквієм "Праведна душа ...", хорова кантата "Колір", музичний твір "Насниться сон мені".

 

Від імені лауреатів Шевченківської премії 2017 року виступив  відомий  український книговидавець  та поет  Іван Малкович, який подякував за вручення йому однієї з найповажніших премій в Україні та поділився власними враженнями особистості Тараса Шевченка та його впливу на розвиток  української нації.

 

«Ми завжди хвалилися Шевченком, бо як же нам хотілося довести усьому світові, що Шевченко модерний і сучасний. Проте, ще досі переважає його образ мученика, затінюючи істинний образ поета, чий Кобзар, у часи бездержавності і  дотепер, правив нам за найвищу конституцію національного духу. Багато поетів страждало і гинуло, але не всі давали прилисток у слові цілій нації», - сказав Іван Малкович.

 

 

За словами Шевченківського лауреата у  номінації "Кіномистецтво" – режисера  Степана Коваля - отримана нагорода  надзвичайно почесна, а  свою перемогу він присвячує  "перемозі на культурному фронті". Його патріотична анімаційна  збірка "Моя країна - Україна" вже  була  представлена в багатьох містах України, в тому числі на Донеччині  і Луганщині. «Сьогодні такі українські проекти, які відкривають так званий "другий культурний фронт" дуже важливі та актуальні», –  каже він.

 

«Цьогорічна Шевченківська премія співпала з оновленням складу Комітету  цієї престижної премії країни, всі кандидати, які до нього увійшли є визнаними у своїх напрямках фахової діяльності. Зазвичай, після вручення подібних нагород, про творчі здобутки лауреатів починають більше дізнаватися, цікавитись їх мистецтвом, і звичайно,  вона приносить славу нашій країні», - сказав Міністр культури Євген Нищук.

 

 

«Ймовірно, що ця державна відзнака дасть  імпульс до творення і це  дуже важливо. Успіх має породжувати успіх».

 

Нагадаємо, що лауреати  Шевченківської премії 2017 року були визначені за  результатами конкурсу новоствореним Комітетом з Національної премії України  імені  Тараса Шевченка. До його складу увійшли письменник Сергій Жадан, акторка Ада Роговцева, журналіст та телеведучий Юрій Макаров, співак Тарас Петриненко, кінорежисер Мирослав Слабошпицький, акторка Наталія Сумська, художник Анатолій Криволап, композитор Юрій Ланюк, літературознавець і видавець Ростислав Семків та інші, голова Комітету – Юрій Щербак.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України