українська російська англійська

У Києві презентували бельгійський інноваційний VR-театр CREW

27.03.2018 | 08:03

На майданчику Театральної лабораторії Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» представники бельгійського експериментального VR-театру CREW  презентували свої унікальні розробки − конфігурації C.a.p.e. та Hands-On Hamlet.  Колектив СREW використовує новий досвід перенесення глядача всередину реальності вистави, створюючи художню реальність на межі театру, науки та нових медіа. За допомогою авторської розробки, що складається з окулярів віртуальної реальності, трекерів і навушників відвідувачі мали змогу досліджувати інший час, інші світи і реальності, знаходячись при цьому у фізичному русі.

 

 

Засновник експериментального колективу Ерік Йоріс разом з науковцями EDM/University of Hasselt дослідили застосування цифрових технологій в імерсивному театрі. В результаті цієї кооперації була розроблена нова конфігурація - C.a.p.e./Computer Assisted Personal Environment, яку вперше презентували на виставці World Expo у Шанхаї  2010-го року.
 


У проекті Hands-On Hamlet  колектив СREW продовжує експериментувати з мистецькою стороною імерсивних технологій. Мета проекту полягає у створенні оригінального візуального медіа-продукту, не схожого на кіно або комп’ютерну гру. Глядач у цьому процесі може бути у ролі свідка, а може відчути середовище зсередини або стати протагоністом. На думку організаторів проекту, образ Гамлета є першим «мислячим» протагоністом на сцені, його активний погляд на довколишній світ дає поштовх для «гри».

 

«Те що ми представляємо сьогодні - лише невелика частина від великої вистави, над створенням якої ми працюємо. На глядача одягнуть спеціальний комбінезон і він увійде у виставу, стане її повноцінним учасником», - розповідає засновник колективу CREW Ерік Йоріс.

 «Такі вистави перевертають саму суть театру, коли глядач виходить з партеру і стає безпосереднім учасником вистави».

 

Учасники презентації мали змогу випробувати винахід - зануритися у віртуальний вимір та відчути себе частиною вистави.

 

«Це було досить дивно, абсолютно втрачаєш зв'язок з реальністю, нібито справді опиняєшся  посеред вистави», - говорять відвідувачі.

 

У рамках презентації проекту також відбулися лекції засновника колективу CREW Еріка Йоріса: «Чому мистецтво, наука і критичне мислення є необхідними для інновацій в сучасному цифровому світі» та креативного директора бельгійської творчої групи CREW Валері де Смедт «Альтернативна Реальність (AltR). Сучасні концепції».

 

CREW − бельгійська творча група заснована 1991-го року в Брюселі Еріком Йорісом (Eric Joris). СREW створює перформативні проекти на перетині науки, live art  і перфомансу. В імерсивних виставах СREW глядач завжди перебуває в середині дійства, випробовуючи інноваційний потенціал інтерактивних технологій. CREW є творчим партнером в мультидисциплінарному дослідницькому консорціумі Dreamspace (фінансується ЄС), що розробляє нові засоби для поєднання живого дійства, відео і комп’ютерних технологій у реальному часі. Компанія експерементує в сфері імерсивного театру і змішаної реальності (mixed-reality) і була першою, що поєднала 360°Omni Directional Video(ODV) and Head-mounted display (HMD) для створення альтернативної реальності.

 

Фото надані творчою групою CREW.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України