українська російська англійська

У Тбілісі з великим успіхом пройшов фестиваль українського кіно “Україна у фокусі”

30.04.2018 | 14:59

В рамках фестивалю “Україна у фокусі”, що відбувся у Тбілісі (Грузія) грузинському глядачу був презентований фільм “Кіборги” - військова драма про оборону Донецького аеропорту під час війни на Донбасі режисера Ахтема Сеітаблаєва. Перед показом Міністр культури України Євген Нищук зазначив – створення таких фільмів надзвичайно важливе, адже, всупереч ворожій пропаганді, доносять до глядача правду про драматичні події в Україні.

 

 

“Фільми, які демонструються у рамках фестивалю, створені протягом останнього року. Це ті стрічки, які показують чим зараз живе Україна, як мислить, це яскраві приклади ко-продукції з нашими партнерами з інших країн” – сказав Євген Нищук. Фільм “Кіборги” – стрічка, яка буде добре зрозумілою тут, у Грузії, адже ви свого часу стикнулися з тими ж проблемами, що і ми зараз – агресією та окупацією. Це історія про сучасних Героїв, яка вже стала легендою, коли не вистояли стіни, не вистояв бетон, а вистояли люди, вистояли їх гарячі серця з любов’ю до Батьківщини”.

 

 

Міністр також висловив слова шани та подяки дружині та двом дітям майора грузинської армії Давида Сіхарулідзе, який віддав життя захищаючи Україну. У 2017 році під час виконання бойового завдання поблизу селища Новолуганське внаслідок мінометного обстрілу противника він отримав поранення не сумісні з життям. Указом Президента України за самовідданість та героїзм, проявлені під час захисту України від агресора, Давида Сіхарулідзе посмертно було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеню.

 

Під час показу зала кінотеатру “Амірані” повна – тут представники української діаспори, мешканці Тбілісі, члени дипломатичних представництв. Особливі гості у залі – грузинські військовослужбовці. По завершенні фільму кажуть – стрічка їх вразила, а самовідданість у боротьбі за свою землю українських військових – надихає.

 

Нагадаємо, фестиваль “Україна у фокусі” проходив у столиці Грузії з  26 по 29 квітня. Протягом цих днів глядачі побачили стрічки “Межа” Петера Беб’яка, фільм-фентезі  Юрія Ковальова “Сторожова застава”, психологічну драму Марини Степанської “Стрімголов”, серію українських короткометражок: “День незалежності” Тоні Ноябрьової, “Випуск ‚97” Павла Острикова, “Бузок” Катерини Горностай і “Листопад” Марії Кондакової та кінокомедію «DZIDZIO Контрабас» режисера Олега Борщевського. Окремий інтрес глядача викликав ще один фільм Ахтема Сеітаблаєва “Чужа молитва”, через великий попит організатори прийняли рішення про додатковий показ стрічки. Наступний фестиваль українського кіно в Грузії, який вже став традиційним, планують провести у 2019 році.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України