українська російська англійська

Стартує ХІХ Всеукраїнська виставка-форум "Українська книга на Одещині"

18.05.2018 | 08:20

Сьогодні, 18 травня урочистою церемонією відкриття розпочинає свою роботу  ХІХ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині», яка проводиться за підтримки Міністерства культури України, Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Українського інституту книги, Української бібліотечної асоціації.

Цьогоріч свою продукцію представлятимуть близько 70 вітчизняних видавництв різних форм  власності.  Серед видавництв, які постійно беруть участь у виставці-форумі, – «Наукова думка» НАН України, «Алерта», «Генеза», «Картографія», «Ліра-К» «Мапа», «Мистецтво» (Київ), «Гуманітарний центр» (Харків), «Твердиня» (Луцьк),  «Навчальна книга – Богдан», «Редакція газети «Підручники і посібники» (Тернопіль),  «Астропринт» «Прес-кур’єр» (Одеса) та ін. 

Організаторами заплановано проведення цілої низки заходів: конкурс читацьких відгуків «Замовте слово про книгу»;  конкурс «Краща книга виставки-форуму 2018 року» серед видань, що вийшли друком на теренах України; презентація оновленої програми «Українська книга» для поповнення фондів публічних бібліотек; презентація відкритого громадського простору – літньої читальні «Litera»; презентації новинок провідних видавництв України та близько 40 презентацій книг (зустрічі з письменниками, автограф-сесії та майстер-класи); благодійна всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна»; мистецький ярмарок тощо.

У рамках виставки – форуму традиційно відбудеться виїзне Свято української книги цього разу до  Овідіополя (Одеська область). У програмі -  дискусійна студія "Шляхи розвитку книговидання в Україні: стратегія чи тактика?", презентація  творчого доробку провідних видавництв України;  благодійна акція – передача книжок вітчизняних видавництв бібліотекам міста.

Завершиться виставка-форум підбиттям підсумків та урочистою церемонією нагородження переможців конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2018».

Також у рамках форуму відбудеться круглий стіл «Соціальне партнерство та інновації у бібліотечній галузі:  практика  і виклики сьогодення». Під час роботи круглого столу на протязі 18-20 травня будуть обговорюватись актуальні питання взаємодії бібліотек  з органами влади, громадськими організаціями, професійного партнерства, проектної та міжнародної діяльності бібліотек.    

Планується також розглянути питання, які стосуються формування регіональної культурної політики в умовах децентралізації, апробації та запровадження інноваційних практик у роботу бібліотек та адвокації у бібліотечній сфері тощо.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України