українська російська англійська

Підсумки обласного семінару для керівників студій і колективів із декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва

18.05.2018 | 13:36

15 травня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбувся обласний семінар «Символіка родинних оберегів». У заході, організованому обласним центром народної творчості, узяли участь понад 50 керівників студій і колективів з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва практично з усієї Миколаївщини. Які цікаві зустрічі з майстрами та презентації майстер-класів підготували організатори, також яку корисну інформацію отримали учасники семінарських занять від провідних майстрів області — про це та багато чого іншого ви дізнаєтесь далі в статті.

На початку заходу семінаристів привітала директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона подякувала всім присутнім за збереження та розвиток традицій декоративно-прикладного мистецтва на Миколаївщині.

Провідний методист із декоративно-прикладного мистецтва Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова ознайомила учасників семінару з виставковими заходами, які організовує МОЦНТ та КОР для аматорів нашої області, провела аналіз участі майстрів в обласних культурно-мистецьких акціях, а також зазначила на гідний рівень виконавської майстерності творчих колективів та студій декоративно-прикладного мистецтва.

http://ocnt.com.ua/wp-content/uploads/2018/05/IMG_6865.jpg

Інформаційний огляд «Вишивані символи та обереги» на прикладі своїх авторських робіт провела голова Миколаївського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член НТО «Прибужжя» Жанна Семененко-Руських (м. Первомайськ). У своєму виступі майстриня надала рекомендації щодо використання традиційних оберегових символів в українській вишивці.

http://ocnt.com.ua/wp-content/uploads/2018/05/IMG_6880.jpg

 

Майстриня НТО «Прибужжя» з Березанського району Ольга Костюк презентувала теоретично-практичне заняття з виготовлення традиційної ляльки — мотанки. Мисткиня розповіла про історію виникнення ляльки, її види, символіку та оберегові функції.

 

http://ocnt.com.ua/wp-content/uploads/2018/05/IMG_6922.jpg

 

Цікаву інформаційну довідку «Використання дідуха в циклі новорічно-різдвяних свят» підготувала завідувач відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею Світлана Романенко. Фахівець детально ознайомиласемінаристів із таємницями виготовлення дідуха та його використанням в обрядових дійствах.Історичний матеріал про виникнення старовинної легенди «Чарівна квітка папороті» з цікавою фото презентацією запропонувала учасникам семінару провідний методист по роботі з нематеріальною культурною спадщиною МОЦНТ та КОР, кандидат історичних наук Ганна Божкова. Також методист Центру розповіла про проведену роботу зі збереження та відродження культури нашого Причорноморського краю.

 

http://ocnt.com.ua/wp-content/uploads/2018/05/IMG_6938.jpg

 

Наприкінці заходу майстри НТО «Прибужжя» обласного центру народної творчості запропонували учасникам семінару відвідати цікаві майстер-класи з виготовлення творчих виробів на тему «Чарівна квітка папороті». Майстриня Єлизавета Козирєва презентувала декоративні топіарії зі сучасних матеріалів, Михайло Карабутов запропонував усім, хто бажає, майстер-клас з аромаграфіки, Любов Запісочна демонструвала свою майстерність зі створення традиційної витинанки, а Ольга Гончарук вирішила ознайомити учасників семінару зі старовинною технікою писанкарства. Також кожен майстер представив міні-виставку, до якої увійшли художні вироби з пірографії, батику, вишивки, декоративного розпису та багато іншого.

Інформація знаходиться за посиланням http://ocnt.com.ua/pidsumki-oblasnogo-seminaru-dlya-kerivnikiv-studij-kolektiviv-iz-dekorativno-prikladnogo-ta-obrazotvorchogo-mistectva/#more-8089

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України