українська російська англійська

До Міжнародного дня музеїв відкрили унікальну одноденну виставку, пов'язану з діяльністю гетьмана Івана Мазепи

18.05.2018 | 14:21

До Міжнародного дня музеїв Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник підготував цілу низку цікавих заходів. Зокрема, унікальну одноденну виставку, пов’язану з діяльністю гетьмана Івана Мазепи «Милостивий патрон святої обителі…».

Виставка представлена в  «Годинниковій» вежі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника  і є першим етапом у підготовці до створення на території Заповідника Музею Івана Мазепи. Відкриття якого планується приурочити до 340 річчя з дня народження гетьмана у 2019 році.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук привітав колектив Заповідника з Міжнародним днем музеїв та подякував за велику роботу музейних фахівців, які  оберігають та примножують  багатовікову  культурну спадщину Києво-Печерського заповідника, яка є вагомою складовою світової культури.

Він також подякував колективу за докладені зусилля для створення виставки, присвяченій  Івану Мазепі, який зробив значний внесок у розвиток  української культури та духовності.

 

 

«Відкриття цієї виставка, сама ідея повернення справедливості  та світлого імені Івану Мазепі  дуже важлива. Його внесок у відбудову та  розвиток українського бароко надзвичайно вагомий. Завдяки його діяльності наше покоління  отримало цей  культурний спадок. Це особистість великого мецената та патрона культурних починань має знайти гідне місце, адже саме у добу Мазепи Київ відродився як духовий центр України», - сказав Євген Нищук.

Родзинкою виставки є раритетний експонат - пам’ятка початку XVIII століття – срібна в позолоті звіздиця з гравіюванням імені Івана Мазепи,  вклад гетьмана в Успенський собор Києво-Печерської лаври. На відміну від традиційної чотирьохкінцевої форми, даний експонат має унікальну шестикінцеву форму, таку, як зірки на багатьох гетьманських гербах.

 

 

Також  на виставці представлені  матеріали про архітектурний ансамбль Києво-Печерського лаври та Печерського містечка за часів Івана Мазепи, вклади гетьмана і його сподвижників у церковні ризниці,  герби Мазепи тощо.

 

Також цього дня  у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику на Соборній площі презентували стенди історичного маркування, а на першому ярусі Великої Лаврської дзвіниці відкрилась виставка «В оселі муз».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України