українська російська англійська

У Херсоні відбулась Всеукраїнська нарада директорів театрів, присвячена проблематиці законодавчої бази діяльності театральних закладів

26.05.2018 | 15:02

У Херсонській облдержадміністрації за участі Міністра культури України Євгена Нищука відбулася Всеукраїнська нарада директорів театрів України «Удосконалення законодавчої бази діяльності сучасного українського театру».

 

33581514_10209375481382576_2261606804569980928_n

 

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на значній ролі театру  у збереженні національної самобутності та формуванні духовних цінностей, який є універсальною мовою спілкування людини зі світом.

За його словами, на сучасному етапі розвитку театральної справи в Україні,  одним із основних завдань є забезпечення рівного доступу громадянам до різноманітних високохудожніх, модерних вистав у виконанні професійно підготовлених, талановитих, соціально забезпечених акторів у чудово оснащених театральних приміщеннях.

«Державі у створенні такої еталонної моделі відводиться головна роль регулювання театральної справи шляхом створення нормативно-правових, фінансових, матеріально-технічних, кадрових, інформаційних, наукових та інших умов. Процес розв’язання таких амбіційних завдань не є швидким і містить безліч задач», - зазначив він.

Євген Нищук повідомив про заходи, які здійснюються Міністерством культури для поступового вирішення  поставлених завдань. Так,  цьогоріч будуть виділені державні кошти на підтримку гастрольної діяльності театрів сфери управління Міністерства культури, що дозволить глядачам з різних куточків країни познайомитись з кращими зразками національного театрального мистецтва. Також за ініціативою Міністерства культури у 2018 році відбудеться призначення на конкурсній основі двохста п’ятдесяти стипендій Президента України для молодих митців у тому числі і у сфері театрального мистецтва. Поновлено фінансування щорічних грантів Президента України для реалізації творчих проектів у галузі театрального мистецтва, які на конкурсних засадах розподіляються серед талановитої молоді і дають дуже добрий результат.

Впродовж  2016-2017 років відомством забезпечено реформування системи премій за досягнення у сфері культури і мистецтва, які були засновані в різні роки, нині такі премії мають однаковий розмір грошової винагороди у 20 тисяч гривень.

«Цього і минулого року компетентним журі було присуджено премію у сфері театрального мистецтва імені Леся Курбаса, яку одержали прекрасні театральні режисери за чудові вистави. Першим лауреатом стала головний режисер Харківського державного академічного театру імені Афанасьєва – Оксана Дмітрієва за виставу «Вишневий сад», а другим, 2018 року, – Андрій Бакіров за постановку вистави «Вій. Докудрама» Наталії Ворожбит», - повідомив Євген Нищук.

 

33596125_10209375624346150_2720567787209621504_n

 

Міністр культури також акцентував увагу на зареєстрованому у Верховній Раді законопроекту, який має активну підтримку Мінкультури, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійного розвитку художнього та артистичного персоналу театру. Зазначеним проектом акта передбачено, що в контракті з професійними творчими працівниками може визначатися індивідуальний граничний строк відпустки без збереження заробітної плати. Таким чином актор зможе не обмежуватися лишень передбаченими нині двома тижнями, такий стан речей утворить більш широке поле для творчого маневру, структурує взаємостосунки між керівниками і художньо-артистичним складом.

Окремо зупинився на перших підсумках  реалізації Закону щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури тощо.

 

«Сподіваюся, що сьогоднішня нарада буде конструктивною та корисною, допоможе конкретизувати завдання, які ми будемо виконувати для досягнення спільної мети – успішного розвитку українського театру», - додав Євген Нищук.

 

Під час наради розглядалась низка актуальних та проблемних питань діяльності театрів, зокрема, щодо існуючої законодавчої бази діяльності українського театру та можливих шляхів її удосконалення.

З доповіддю щодо реалізації Закону України «Про Український культурний фонд» та оголошення про початок прийому на конкурс культурно-мистецьких проектів виступила   проектний менеджер Українського культурного фонду Ганна Турло.

 

Також відбулась презентація театральної програми Taking the Stage та анонс грантових можливостей в рамках європейського проекту Culture Bridges, який представила менеджер мистецьких програм Британської Ради в Україні Анна Бубнова.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України