українська російська англійська

Під час Всеукраїнської наради директорів театрів України митці виступили зі зверненням щодо звільнення режисера Олега Сенцова

26.05.2018 | 17:01

Під час Всеукраїнської наради директорів театрів України, яка відбулась у Херсоні в рамках ХХ Міжнародного фестивалю «Мельпомена Таврії», митці виступили зі зверненням звільнити режисера Олега Сенцова та всіх політичних в’язнів.

 

«Оргкомітет ХХ Міжнародного фестивалю «Мельпомена Таврії», творчий колектив Херсонського обласного академічного театру ім. Миколи Куліша, а також творча спільнота, яка представляє всі регіони України, виступає із зверненням «Звільнити режисера Олега Сенцова та всіх політичних в’язнів». Олег Сенцов брав участь у Євромайдані в Києві та виступав проти анексії Криму Росією, Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) заарештувала у його домі у Сімферополі 10 травня 2014 року. Потім Сенцова привезли у Москву, де він понад рік в ув’язнення очікував на суд. Разом із режисером у цій справі було засуджено Олександра Кольченка, Олексія Чирнія та Геннадія Афанасьєва, але останнього пізніше звільнили і повернули Україні внаслідок обміну», – йдеться у зверненні.

«Незважаючи на те, що один з ключових свідків зрікся свого свідчення як такого, що було надано «під примусом», судовий продовжувався і базувався на звинуваченні Олега Сенцова у вчиненні «злочинів терористичного характеру. Сенцов усі звинувачення відкинув. Також він наполягає, що є громадянином України, і російський суд не може його судити.

Ми, творча спільнота, яка працює на розбудову культури нашої країни глибоко стурбовані цією ситуацією. Тоді, коли кожен громадянин знаходиться під загрозою, як може йтися про вільне життя і розвиток?

Ми вимагаємо, щоб режисер Олег Сенцов та всі політичні в’язні були звільнені.»

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України