українська російська англійська

Мінкультури провело семінар з питань організації експертної діяльності у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей

08.06.2018 | 15:17

У Національному музеї літератури України відбувся семінар на тему «Організація експертної діяльності в контексті змін законодавства у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», організований Міністерством культури України.

 

 

У семінарі взяли участь працівники понад 20 експертних установ, закладів культури, інших організацій, яким надається право проведення державної експертизи культурних цінностей. Зокрема, у заході взяли участь представники Національної академії мистецтв України, Інституту історії України Національної академії наук України, Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Національної академії наук України та інші.

 

 

Заступник Міністра культури України Тамара Мазур, розпочинаючи семінар, наголосила, що Міністерством культури України здійснюються реальні кроки щодо удосконалення діючого законодавства у сфері переміщення культурних цінностей з метою досягнення необхідного балансу між забезпеченням збереження та примноженням національної культурної спадщини.

«Експертиза культурних цінностей – складний соціокультурний процес, в якому активними учасниками є предмети, що мають певні ознаки значимості, та їх дослідники. Публічність експерта підвищує його професійну відповідальність, а отже, обговорення питання кваліфікаційних вимог до державних експертів культурних цінностей є актуальним і необхідним», - зазначила Тамара Мазур.

 

 

Під час семінару учасниками були заслухані та обговорені рекомендації стосовно змісту кваліфікаційних вимог до державних експертів культурних цінностей за різними напрямами діяльності  - образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво, твори друку, музичні інструменти, предмети нумізматики, предмети техніки тощо.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України