українська російська англійська

У Києві презентували проект "Війна поруч"

14.06.2018 | 13:00

У Національно-просвітницькому центрі «Трансформер» відкрилась фотовиставка «Лінія фронту» в рамках проекту Олеся Кромпляса «Війна поруч». Організатором заходу виступив Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.

 

 

«Дуже символічно, що виставка відкрилась саме в річницю звільнення Маріуполя, адже Олесь Кромпляс є безпосереднім учасником тих подій. Лінія фронту вже не на Донбасі – вона в наших серцях, думках, в нашому побуті, в усьому, що відбувається довкола. Ця війна дійсно поруч. Ми багато чуємо і бачимо про неї, але, нажаль, ця статистика стає для нас сухою і звичною. Тому мета проекту – не лише розповісти історію, а й підняти бойовий дух, змусити задуматись і задатись питанням, як можна допомогти хлопцям на Сході та де знаходиться лінія фронту для кожного з нас», - говорить генеральний директор Національного Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

 

 

Експозиція виставки включає в себе два десятки фотографій, зроблених у 2014-2015 роках під час перших місяців бойових дій у Південному секторі, ключовою подією є звільнення Маріуполя. Також представлені знімки з Іловайської операції. Переважна більшість фоторобіт відтворює емоції бійців, їх враження та ставлення до того, що відбувалось. Кожне фото супроводжується реальними історіями та розповідями, пов’язаними з тими людьми, місцями, або з тим періодом, який зображений на світлинах.

 

 

Друга частина проекту – вуличні інсталяції у вигляді розстріляних металевих силуетів, які розташовані в центрі міста, на Поштовій і Контрактовій площах, у парках, біля станцій метро. Скульптури оснащені QR-кодами, за якими можна перейти на інформаційні ресурси виставки та проекту.

 

 

«Сподіваюсь, що мої роботи принесуть якусь користь, тому що їх побачить багато людей. Ми знаходимось в стані війни, і я повинен використовувати свої роботи як «зброю», як засіб для того, щоб виграти інформаційну війну . Саме тому цей проект і задумувався так, щоб подіяти візуальними образами на свідомість людей. Скульптури також спеціально задумувались як тактильний елемент, щоб люди змогли відчути, доторкнутися, ідентифікувати ці типові вуличні образи з собою чи своїми знайомими, і таким чином зацікавитись, щось для себе зрозуміти», -  розповідає Олесь Кромпляс.

 

 

Автор проекту Олесь Кромпляс – доброволець, документаліст та воєнний кореспондент. Також активний учасник Революції Гідності, фотограф. Його роботи увійшли до50-ти найкращих фото з Майдану. З початком війни пішов на фронт добровольцем у складі батальйону «Азов». Особисто брав участь в операції з визволення Маріуполя, поєднував обов’язки військового та фотожурналіста. Згодом остаточно змінив військовий фах з піхотинця на воєнного кореспондента. Автор статей та фоторепортажів з Маріуполя, Іловайська, ДАПу, Дебальцево, Широкино, промзони Авдіївки, шахти «Бутівка», Щастя, Мар’їнки. Його фотографії неодноразово експонувались не лише в Україні, а й у більш ніж десяти країнах світу: США, Великобританії, Бельгії, Німеччині, Швейцарії, Польші, Чехії та ін.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України