українська російська англійська

До уваги суб'єктів кінематографії, які брали участь у другому етапі конкурсного відбору кінопроектів патріотичного спрямування, для виробництва (створення) та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка

07.08.2018 | 17:42

За результатами оцінювання кінопроектів членами Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування до участі у другому етапі конкурсного відбору було допущено 99 кінопроектів.

Загальна сума очікуваних суб’єктами кінематографії коштів державної фінансової підтримки щодо згаданих 99 кінопроектів складає 1 197 945 280,0 гривень.

Згідно з вимогами Порядку проведення відбору кінопроектів патріотичного спрямування, для виробництва (створення) та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка (наказ Міністерства культури України від 27 квітня 2018 р. № 370), за результатами другого етапу конкурсного відбору, який відбувся з 24 по 27 липня 2018 року у столичному кінотеатрі «Жовтень», у Мінкультури складено рейтинг згаданих кінопроектів та оприлюднено його на офіційному веб-сайті.

Між кінопроектами, які посіли найвищі місця у рейтингу, Міністерство культури планує розподілити суму коштів, передбачену за бюджетною програмою «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування».

За згаданою бюджетною програмою Міністерству культури у Державному бюджеті на 2018 рік передбачено 500 млн. гривень.

З огляду на чинні нормативно-правові документи, якими встановлено механізми виділення державних коштів для підтримки виробництва фільмів, зокрема, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», а також ураховуючи специфіку процесу кіновиробництва, прийнято рішення фінансувати кінопроекти-переможці за схемою: до 70 % – передоплата (у 2018 році) та від 30 % (у 2019 році). Фінальний розрахунок – після підписання остаточного акту про виконані роботи.

За попередніми обрахунками, це дає підстави включити в перелік переможців відповідно до рейтингових балів понад 60 кінопроектів.

Керуючись вимогами Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виробництва (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування (постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 429) Мінкультури невдовзі внесе на розгляд Уряду проект рішення про включення таких кінопроектів до переліку фільмів патріотичного спрямування, для виробництва та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка.

Після затвердження Кабінетом Міністрів України цього переліку Мінкультури забезпечить проведення передбачених законом процедур публічних закупівель.

Просимо врахувати, що державну фінансову підтримку зможуть одержати лише ті суб’єкти кінематографії, що стануть переможцями публічних закупівель.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України