українська російська англійська

В історико-меморіальному музеї-заповіднику "Ганнина Пустинь" відзначили199-й день народження Пантелеймона Куліша

13.08.2018 | 07:55

199-й день народження Пантелеймона Куліша відзначили 9 серпня в історико-меморіальному музеї-заповіднику «Ганнина Пустинь». Є така традиція: в день Святого Пантелеймона небайдужі українці збираються в Оленівці, що на Борзнянщині, біля могили подружжя Кулешів-Білозерських.

 

На гостину до Пантелеймона та Ганни цьогоріч завітали: заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова; депутат Чернігівської обласної ради, голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Анатолій Хавило; директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко; голова Борзнянської РДА Віра Проскура, голова Борзнянської районної ради Віктор Горбащенко; перший заступник Верховного атамана українського козацтва в м. Києві Олег Проценко; поетеса, ведуча програми «Українське радіо» Ніна Шаварська; поетеса, головний редактор газети «Українське слово» Алла Топчій; поетеса з Вінниччини Валентина Павленко.

 

 

 

Урочистості розпочалися з покладання квітів та заупокійної літії на могили подружжя Кулешів-Білозерських, яку відправив секретар Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату, настоятель Катерининської церкви міста Чернігова, протоієрей Роман Кіник. Який наголосив на актуальність та значущість слів Куліша у наш час.

 

«Зовсім інша була б річ

Якби ми єдиними устами

і єдиним серцем трудилися

над пробудженням

суспільно-національної

свідомості України».

 

 

 

Відкрила урочистості та виступила з вітальним словом заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова.

На сцені чарував та вражав своєю майстерністю академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Художній керівник та головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк. Також гості свята могли насолодитися виступами окремих естрадних виконавців обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Ольги Печко, Сергія Сулімовського та аматорів сцени Борзнянського району.

 

 

Під час заходу було представлено виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва, туристичної виставки та фотостендів з історії становлення та розвитку історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України