українська російська англійська

У Національний музей "Меморіал жертв Голодомору" презентував виставку "Голодомор - геноцид мовою чисел"

13.09.2018 | 10:49

12 вересня, до 85 роковин страшного злочину – геноциду проти українського народу,  Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» презентував виставку  «Голодомор-геноцид мовою чисел».

Проект  детально знайомитись відвідувачів з оцінками демографічних втрат, починаючи з 1933 і по 2018 роки, що давали іноземні дипломати, історики, демографи, Люди правди.

 

 

«Ця тема вкрай важлива, як для України так і для  світового співтовариства, адже це одна із найбільших трагедій ХХ століття яких зазнала Україна, а саме геноцид проти нашого народу – Голодомор,  і ми на цьому наполягаємо. Це було свідоме  вбивство безневинних  людей, яких радянська верхівка замучила голодом. Дуже важливо зараз представити ті факти, які  ґрунтуються на архівних документах та зберігалися під грифом «таємно», які відкриють правдиві дані, зокрема,  в кількості жертв. Це було справжнє вбивство,  зумисне і свідоме, і ми маємо відкрити та донести цю правду світові», - наголосив Міністр культури Євген Нищук.

 

 

«Завдяки наполегливій праці наших науковців, дослідників, музейників, демографів, криміналістів стають очевидні неймовірні масштаби цієї трагедії. Ми не маємо права їх забувати, відкриття історичної правди це наш святий обов’язок. Нам потрібно докласти ще значних зусиль, щоб висвітлити цю трагедію через книги, мистецькі твори,  кінематографію, які будуть  виособлювати окремі факти та історії окремих людей. Донести ці факти світові  і саме в цьому напрямку ми вбачаємо своїм  завдання».

 

Міністр також зауважив, що цього року Уряд України виділив кошти на  будівництво другої черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», а саме її  музейної частини, яка надасть можливість широко представити експозицію музею, говорити про безцінність людського життя та навчати розпізнавати на прикладі Голодомору передумови геноцидів, аби застерегти від повторення подібних масових злочинів.

 

У рамках виставкового проекту також відбулася презентація збірника матеріалів Міжнародної наукової конференції «Штучні голоди в Україні ХХ століття».

 

За словами фахівців Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», реалізація нового виставкового проекту «Голодомор-геноцид мовою чисел» покликана привернути увагу до проблеми різних кількісних показників жертв геноциду українців та говоритиме з відвідувачем цифрами офіційної радянської статистики, в тому числі покаже результати всесоюзних переписів (1926, репресованого 1937, сфальшованого 1939 рр.), через погляд сучасників злочину: тих, хто вижив, іноземних журналістів і дипломатів, українських і московських демографів, а також численних дослідників – істориків і демографів.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України