українська російська англійська

В український прокат вийшла стрічка за повістю Кузьми Скрябіна «Місто, в якому не ходять гроші»

14.09.2018 | 10:49

У кінотеатрі «Жовтень» відбулась київська прем’єра стрічка Ганки Третяк «Місто, в якому не ходять гроші» за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна. Показ фільму відбувся за участі творчої групи та близьких Андрія Кузьменка.

 

 

У фільмі режисери Ганки Третяк знялися: Андрiй Цiшкевич, Iгор Цiшкевич, Сергiй Швидкий, Iнна Мiрошниченко, Iван Гарасимчук, Адам Цибульський, головну героїню фільму зіграла акторка-аматор Карина Мельниченко. Оператор – Денис Якимчук, автором саундтреку до фільму виступив сучасний діджитал-композитор Євген Чистяков.

 

Робота над створенням фільму "Місто, в якому не ходять гроші" тривала майже шість років. Зйомки відбувались переважно у Києві, Полтаві та Переяславі-Хмельницькому.

Автори фільму наголосили, що зберегла практично всі діалоги персонажів, написані Кузьмою Скрябіним, у стрічці звучить голос самого музиканта, який був записаний в 2013 році.

Як згадує режисер Ганка Третяк, робота над фільмом розпочалася спільно з Кузьмою ще в 2013 році і  планувалося, що він буде саунд-продюсером та гратиме невеличку роль, але після подій на Майдані та після того, як не його не стало, до зйомок вдалося повернутися лише у 2016 році. Проте, дещо разом вони встигли зробити - глядачі зможуть почути у фільми закадровий голос Андрія Кузьменка.

«Наша мета, щоб після перегляду фільму людина замислилась, адже фільм – це тема свободи,  тема власного часу, того, як ти втрачаєш його чи отримуєш. Це все дуже цікаво і кожен вибір  дуже важливий», -  говорить Ганка Третяк.

 

Фільм розповідає про дівчину Алісу,  на долю якої випаде небезпечна мандрівка в особливу «країну чудес». Аліса переживає один із найтяжчих періодів свого життя: звільнили з роботи, хлопець пішов до іншої, вона в усьому розчарована і не розуміє, як жити далі. Тиняючись квартирою, знаходить якийсь квиток на потяг. Походження квитка невідоме, вказана в ньому станція – теж. Але Аліса вирішує, що це знак і відправляється у таємничу подорож.

Виконавиця головної ролі  Карина Мельниченко розповіла, що це її перша роль і працювати над фільмом їй було складно, адже вона непрофесійна актриса.

«Було дуже страшно підвести режисера, я знала, що Ганка дуже вірить в цей фільм, тому працювати над цим проектом це велика відповідальність», - ділиться своїми враженнями Карина Мельниченко.

 

«Це гарний матеріал, я дуже радий, що є люди, одержимі своїми  ідеями, для них немає перепон та немає нічого неможливого. Авторська група зачепила дуже важливу тему, глибоко відчула твір Андрія Кузьменка. Автори  зіткнулися з обставинами трагічної загибелі Кузьми, і мабуть були дуже спантеличені - як продовжити проект. Саме  ця енергія особистості Кузьми і наштовхнула їх на завершення проекту. Можливо люди, які не читали книгу, переглянувши фільм зрозуміють, наскільки хаотичним є світ, коли ти знаходиш щось цінне і вічне в абсурдних ситуаціях, абсолютно людське, тепле, живе», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

«Величезна подяка творчій команді, які заслуговують на те, щоб їх наступний матеріал претендував на серйозну державну підтримку. Я сподіваюсь на успіх цього фільму, бо він є особливим.  Є чимало фанатів творчості Кузьми, і літературної, і музичної, звичайно що його постать притягує і буде притягувати людей до цього фільму, але найголовніше, що кожен побачить для себе який беззахисний, але дуже важливий світ».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України