українська російська англійська

На сцені Театру Франка відбувся історичний концерт до 100-річчя Капели бандуристів

23.10.2018 | 12:34

На сцені Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка в рамках Міжнародного форуму бандуристів відбувся концерт, присвячений 100-річчю Київської капели бандуристів.

На одній сцені разом виступили Українська капела бандуристів ім. Тараса Шевченка (Північна Америка, м. Детройт) та Національна заслужена капела бандуристів України ім. Георгія Майбороди. Проект реалізувався за підтримки Українського культурного фонду та Ukrainian Bandurist Chorus.

 

 

«Це історична подія. Думи, повстанські пісні і сакральні твори, які ми сьогодні почули – це та історична правда, яка пробуджувала український народ до дії протягом багатьох століть. Це велика місія, яку взяла на себе українська капела та кобзарське мистецтво. Своєю творчістю кобзарі стверджували  дух українського народу, що ніс для тоталітарного режиму велику небезпеку. Саме тому репресивна машина переслідувала та нищила як самих митців, так і їх твори та музичні інструменти кобзарів. Ми безмежно вдячні  обом колективам, які своєю творчістю доносять  силу і багатогранність  української історії, зберігають  ідентичність через пісню, мову та   українську культуру. Я дуже вдячний легендарним колективам за цю велику подвижницьку роботу. Бережімо цю видатну велику традицію, бо вона є оберегом нашої землю і українського народу» - наголосив у своєму виступі Міністр культури Євген Нищук.

 

 

У програмі концерту прозвучали символічні для історії капели твори. Кожен був знаковим у свій час для колективу і символізував певну епоху, подію, втілював прагнення українського народу та відображав його дух. Це авторські довоєнні композиції, обробки народних пісень різних років, духовна і сакральна музика, а також сучасний авторський репертуар.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України