українська російська англійська

"Ми діти твої, Україно!": Харківська обласна бібліотека для дітей відзначила 80-річний ювілей під час Дитячого патріотичного форуму

05.11.2018 | 15:06

Харківська обласна бібліотека для дітей успішно провела IV Обласний патріотичний форум «Ми діти твої, Україно!», зібравши понад 500 дітей та дорослих у Театрально-концертному центрі на святкове дійство, присвячене Дню захисника України.

Цього року Форум об’єднав рекордну кількість учасників: одразу 6 всеукраїнських та міжрегіональних конкурсів, більше 80-ти лауреатів та переможців, що представляли майже 30 районів, населених пунктів та об’єднаних територіальних громад області, багато поважних гостей, надійних партнерів та нових друзів.

 

 

Розпочалось свято з урочистостей з нагоди 80-річчя головного натхненника Форуму – Харківської обласної бібліотеки для дітей. Колектив та директор Трохименко Г.В. були нагороджені Почесними грамотами та відзнаками Міністерства культури України, Національної бібліотеки України для дітей, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Харківської обласної ради, Харківської обласної державної адміністрації, Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області.

 

 

З вітальним словом та найкращими побажаннями до присутніх звернулися почесні гості Форуму: депутат Харківської обласної ради, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Тітов М.І., начальник Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Яцина О.А., заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області Німий О.С., заступник генерального директора з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів Державного закладу «Національна бібліотека України для дітей» Шамаріна Т.В., депутат Харківської міської ради, учасник бойових дій на Сході Ракич І.В. та інші поважні особи.

 

 

Найбільш бурхливі емоції викликала церемонія нагородження головних «винуватців» свята – кращих дітей Харківщини, лауреатів та переможців шести престижних конкурсів:

- Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія -2018»;

- Міжрегіонального конкурсу дитячої листівки «Від перлинок Слобожанщини до родзинок Закарпаття»;

- Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули»;

- Всеукраїнських конкурсів проектів «Лідер читання» та «Мої права – моє життя»;

- Всеукраїнського конкурсу-виставки дитячого малюнка «Сторінками книг Ч.Айтматова».

Через драматичну ситуацію на Донбасі Конкурс дитячого читання там не проводиться уже 4 роки, тому головна дитяча бібліотека Харківщини простягла руку підтримки дітям з прифронтових районів. Їм не потрібно розповідати, що Україною необхідно дорожити. Це діти, які, на жаль, з власного досвіду знають, що таке війна. Учасники Форуму привітали переможців Луганської області – читачів з Новопсковського району.

У заходах Форуму взяли участь воїни АТО, представники волонтерських організацій, бібліотекарі, письменники, видавці, освітяни, а також численні соціальні партнери і друзі Харківської обласної бібліотеки для дітей.

 

 

У фойє Театрально-концертного центру гості могли на власні очі побачити дитячі шедеври, надіслані на творчі конкурси, та їх щасливих авторів. Неабиякий інтерес викликав показ фільму, присвяченого 80-річчю бібліотеки, а також святкові ювілейні фотозони.

Учасники ділились планами на майбутнє, дивувались талантам дітей Харківщини, обговорювали спільні проекти, роздивлялись книжки та світлини з передової, співали про Україну – та не забували про тих, завдяки кому ми у безпеці.

Під час Форуму вперше було презентовано унікальний подарунок до ювілею від читача та друга Бібліотеки, легендарного снайпера, а нині судді Верховного суду України Олександра Мамалуя книгу Руслана Боровика «ДАП» з особистими підписами Захисників Донецького Аеропорту.

 

 

Особливу увагу відвідувачів викликала експозиція артефактів музею АТО, створеного бібліотекою, та патріотична книжкова виставка «Сила нескорених», на якій було представлено літературу, видану ветеранами і волонтерами, декілька робіт проекту «Коли закінчиться війна» та фотовиставку «Війна. Життя: на передовій» К.Ходака.

Цьогоріч Бібліотеці вдалося залучити до дитячого патріотичного форуму багато спонсорів. Лауреати та переможці конкурсів були нагороджені не тільки почесними грамотами, а й пам’ятними подарунками завдяки харківським видавництвам: ВД «Школа», «Vivat», «Харківська старовина», «Час майстрів», «Талант», «Ранок», «Весна», «Смайл», «ЮНІСОФТ», «Гімназія» та книжковому магазину «Books». Усі юні учасники Форуму отримали смаколики від компаній, що відгукнулись на заклик Бібліотеки та подарували дітям справжнє солодке свято.

Уже четвертий рік поспіль допомогу у проведенні такого масштабного івенту надає Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр, глядацька зала якого гостинно приймає учасників Форуму з усієї Харківщини, Луганщини та Києва.

 

 

Окрасою урочистостей стали виступи талановитих колективів, які органічно сплелися у грандіозний святковий концерт та поєднали силою мистецтва увесь ТКЦ. Найбільший успіх мали:

-                     чарівний ансамбль барабанщиць Харківського національного університету внутрішніх справ;

-                     фольклористичний гурт «Фарби» Харківської державної академії культури під керівництвом Г. Бреславець, лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів традиційної культури;

-                     вокальний колектив «Зірочки ліцею» Харківського технічного ліцею №173 під керівництвом Г. Даценко.

Фінальним акордом та справжнім подарунком для присутніх стала вистава дитячого театру «Сорванцы» Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості за твором Р.Кіплінга «Мауглі».

 

 

Події IV Обласного патріотичного форуму «Ми діти твої, Україно!» вже стали нашою історією, але залишається відчуття впевненості у талановитих дітях, які будуватимуть нашу Україну, і відчуття захищеності – дякуючи тим, хто тримає наше мирне небо. Учасники надовго запам`ятають промову ветерана АТО, депутата Харківської міської ради Івана Ракича і його заклик: завжди пам`ятати, яку страшну ціну сплачено за наш спокій.

 

 

Організатори висловлюють щиру подяку всім учасникам, а особливо нашим захисникам, завдяки яким ми можемо вільно подорожувати, навчатись, читати і мріяти, досягати успіхів та прославляти рідну Харківщину та Україну у цілому світі.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України