українська російська англійська

У Трускавці відбувся третій семінар з питань розвитку мистецької освіти

09.11.2018 | 15:13

Відповідно до плану роботи Міністерства культури з 24 до 27 жовтня 2018 року в м. Трускавець на базі Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Р. Савицького для 22 учасників з Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Рівненської, Харківської, Хмельницької, Черкаської областей було проведено тренінги для керівників мистецьких шкіл.

Тренінги охопили тематику командного лідерства, стратегічних комунікацій та управління змінами, яка наразі є винятково необхідною в умовах реформування освітньої сфери загалом, і сфери початкової мистецької освіти зокрема.

 

https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/45683749_1163891037111275_83274029980450816_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=ec50e4ffc14dbbf6dc0707ca6222263d&oe=5C741222

 

Під час тренінгу з управління змінами керівники-учасники семінару мали можливість вжитися в ролі лідерів, які провадять непопулярні, але позитивні, спрямовані на підвищення якості початкової мистецької освіти зміни та переконати різні групи інтересів у правильності таких змін. Ця вправа допомогла учасникам почути аргументи «за» і «проти» і відчути силу власної переконливості. Усі успішно виконали це завдання і лідерам вдалося переконати у своїй правоті понад 80 відсотків колег, що гарантує успіх у провадженні змін.

Учасники семінару назвали біля двох десятків слів або словосполучень, які асоціюються зі словом «зміни». Не дивлячись на те, що таке слово для деяких учасників означає «напругу», «страх», «обережність», «хаос», «невідомість» та «переворот», у більшості зміни асоціюються з позитивом, оскільки це «щось нове», «розвиток», «переміни», «перебудова», «нові можливості», «надія», «перспективи», «світло в кінці тунелю», «навчання», «прогрес» і «стратегія».

Корисним для учасників було виконання вправи на визначення кроків, які необхідно здійснити лідеру в процесі реалізації стратегії (змін) у разі, якщо в матриці для змін недостатньо якогось елементу. Напрацювання групи дає можливість узагальнити їх у формі рекомендацій щодо запровадження змін у мистецьких школах.

Особливою приємністю на семінарі була зустріч з міським головою Трускавця Андрієм  Кульчинським та ознайомлення зі стратегією розвитку Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Р. Савицького, представленою директором школи Ігорем Ничем.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України