українська російська англійська

У Києві презентували фільм про видатного соціолога, політолога та активного діяча української діаспори Ольгерда Бочковського

07.02.2019 | 11:03

У Києві відбулася презентація та обговорення документального фільму «Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості» про видатного соціолога, політолога та активного діяча української діаспори  в Європі 20-30 років ХХ ст.

Стрічку створена громадською організацією "Всеукраїнський Демократичний Форум" за підтримки Українського культурного Фонду.

«Стрічка відновлює для українців історію суспільно-політичної думки  міжвоєнного періоду, відкриває  ім‘я одного з найбільш яскравих українських  інтелектуалів  цього періоду, який вже тоді відстоював  державність України. Завдяки  зусиллям  великих українців, імена яких для багатьох на Батьківщині маловідомі, ми сьогодні маємо Незалежну Україну», - зазначив автор ідеї стрічки, голова парламентського Комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький.

«Робота над цим проектом наш перший досвід співпраці з Українським культурним фондом та участь у грантовій програмі, який переконливо свідчить, що при об’єднанні  спільних зусиль  та потенціалу ми зможемо підняти і нашу культуру і нашу освіту».

 

 

У свою чергу, Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що завдяки  інституалізації  системи державного фінансування культурної сфери – діяльності Українського культурного фонду та Українського інституту книги – створені рівні можливості доступу до ресурсів культурних організацій бюджетного і небюджетного секторів.

«Це рівні можливості для всього мистецького середовища, за однаковими правилами фінансування культурних і мистецьких проектів отримати державну підтримку у тому числі і творчих дебютів та таких яскравих проектів, які популяризують діяльність знакових постатей в нашій історії, повертають нам імена великих українців», - сказав Євген Нищук.

 

 

За словами авторів проекту, головна ідея фільму – показати внесок Ольгреда Іполита Бочковського у вивчення процесів зародження і розвитку модерних націй, повернути Україні її національних Героїв.  Бочковський виступав «адвокатом» українського питання в світі, протидіяв радянській пропаганді. У роки Голодомору 1932-33 років очолював Комітет допомоги голодуючим в Україні. В Європі його вважають одним із провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин першої половини ХХ століття.

 

Це документальний фільм-біографія з елементами журналістського розслідування. Підґрунтям для його створення стало видане 2018 року багатотомне видання «Вибрані праці і документи Ольґерда Іполита Бочковського» (видавництво «Дух і Літера»). Під час зйомок були задіяні багато архівних документів, наукових праць, хронікальних кадрів а також зйомок з місць головних подій у житті героя і унікальних свідчень сучасників. Зокрема, зйомки фільму проходили в с. Долинське (Херсонська область), в Києві, Дніпрі, а також  в Чехії (м. Прага та Подєбради). 

Творча група проекту: автор сценарію та режисер Григорій Руденко; Сергій Буланенко - оператор-постановник; Михайло Морозов - художник-постановник; Анастасія Равви - головний редактор; Микола Шевченко, Катерина Єрмолович, Микола Пасько - продюсери фільму; Артем Вільбік - виконавець ролі Бочковського; Влад Задніпровський - виконавець ролі Масарика.

Творча група фільму планує зняти серію подібних проектів для популяризації діяльності знакових постатей українських інтелектуалів ХХ століття маловідомих поки широкому загалу українських глядачів.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України