українська російська англійська

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем'єра історичного трилера Агнешки Голланд "Гарет Джонс" (Mr. Jones)

11.02.2019 | 16:45

10 лютого на 69-му Берлінському міжнародному кінофестивалі у рамках основної конкурсної програми відбулася світова прем’єра створеного у копродукції України, Польщі та Великої Британії та за підтримки Держкіно України історичного трилера Агнешки Голланд «Гарет Джонс» (Mr. Jones). Прем’єру стрічки відвідали представники творчої групи фільму з трьох країн — України, Польщі та Великобританії - зокрема, режисерка Аґнешка Холланд, та виконавці головних ролей - актори Джеймс Нортон та Пітер Сарсгаард, а також урядова делегація на чолі з Віце-прем'єр-міністром України Павлом Розенком, Міністр культури Євген Нищук, Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів.

 

«Тема цього історичного трилера стосується однієї з найбільших трагедій українського народу - Голодомору – геноциду 1932-1933 років. Для нашої країни надзвичайно важливо на поважних міжнародних форумах говорити і доносити правду про масштаби цієї трагедії світу. Цей фільм - можливість подивитись на одну з найстрашніших сторінок нашої історії з нового ракурсу - зі сторони європейського журналіста, який стикається з радянською тоталітарною машиною та системою, що знищує людську гідність та свободу. Головний герой Гарет Джонс - продемонстрував вірність своїй професії журналіста, адже ризикуючи життям та всупереч опору системи прагнув відкрити правду світу про Голодомор, вчинений радянською владою» - говорить Євген Нищук.

 

 

Перед показом фільму на червоній доріжці творча група провела флеш-моб із закликами #FreeSentsov висловила свою підтримку режисеру Олегу Сенцову, що незаконно утримується у російській в‘язниці. По завершенні фільму режисерка Аґнешка Холланд також висловила підтримку українському режисеру зі сцени фестивалю.

 

 

За сюжетом "Гарет Джонс" (у світовому прокаті - «MR. JONES») – це реальна історія молодого валлійського журналіста, який у 1933 році поїхав до Радянського Союзу, щоб викрити та донести до світової спільноти правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні. Він розповів про це світові, проте політики Заходу не бажали чути незручну їм історію, а поважні медіа не підтримали журналіста в його боротьбі за правду, продовжуючи публікувати альтернативні новини, народжені у Москві.

Проект фільму є переможцем 10-го конкурсу кінопроектів Держкіно в категорії Тематичні ігрові фільми (до 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні). Загальний бюджет стрічки складає 262,2 мільйона, з них 25,9 мільйонів – фінансова підтримка з боку Державного агентства України з питань кіно. Спільне виробництво стрічки здійснили Україна (Kinorob, FILM.UA Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польща (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute) та Великобританія (Jones Boy Films). Головні ролі у фільмі виконали Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі та Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем, а з українського боку в фільмі взяли участь Яків Ткаченко ("Припутні"), Олег Драч ("Незламна", "Молитва за гетьмана Мазепу", "Кіборги"), Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала та Аліна Ковальська. Вихід у всеукраїнський прокат фільму в Україні запланований на кінець листопада 2019 року.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України