українська російська англійська

У Києві відбулося восьме засідання Спільної українсько-словенської Комісії з питань торговельно-економічного співробітництва

12.02.2019 | 15:46

Сьогодні, 12 лютого у Києві  відбулося восьме засідання Спільної українсько-словенської Комісії з питань торговельно-економічного співробітництва під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука та Державного секретаря Міністерства закордонних справ Республіки Словенія Добрана Божича.

Голова Української частини Спільної українсько-словенської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва Євген Нищук зазначив, що незважаючи на надзвичайно критичні зовнішні виклики, Україна вже перейшла від політики споживання до політики економічного розвитку та протягом останніх  років продовжує рухатися в напрямку глибоких і структурних реформ. І вже зараз за попередніми даними Державної статистичної служби України можна констатувати позитивні тенденції в економіці у 2018 році.

 

 

«Уряд України прийняв та впроваджує в життя політику економічної лібералізації, сприяння експорту та розвитку малих підприємств, а також зменшення адміністративного навантаження на бізнес та усунення численних адміністративних бар’єрів. Серед позитивних моментів: збереження позитивної динаміки зростання економіки та початок фундаментальних змін в різних сферах життєдіяльності держави – від системи державних фінансів, системи економічних регуляцій та системи оподаткування бізнесу до соціальної сфери, а саме освіти, медицини, пенсійної системи. Це потужне повідомлення для потенційних інвесторів - економіка України стабільна. Вона діє і зростає», - наголосив Євген Нищук.

Голова Української частини висловив впевненість, що чергове засідання Комісії також стане важливим внеском у розбудову взаємовигідного двостороннього співробітництва між двома країнами і буде служити не тільки активізації двосторонніх економічних зв'язків, але і зміцненню дружби між Україною та Республікою Словенія.

 

 

Сторони обмінялись інформацією про актуальний стан, динаміку та тенденції розвитку економік України і Республіки Словенія та основні результати впровадження відповідної економічної політики, в тому числі структурних реформ і поліпшення інвестиційного клімату. Зокрема, було відзначена активізація двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Словенією та Україною та подальше зміцнення двостороннього економічного співробітництва.

 

 

Під час засідання обидві сторони розглянули ключові напрямки двосторонньої українсько-словенської співпраці, що є найбільш сприятливими і стратегічними пріоритетами для обох країн: енергоефективність та відновлювальні джерела енергії, альтернативні види палива,  транспорт та  інфраструктура, сільське господарство, туризм, інформаційні технології а також торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво.

У рамках 8-го засідання Спільної комісії Сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти, науки та спорту Республіки Словенія і Міністерством молоді та спорту України про співробітництво у сфері спорту, який забезпечує підґрунтя для поглиблення співробітництва у сфері спорту між обома державами.

 

 

За підсумками засідання Комісії було підписано Протокол, в якому, зокрема, визначено напрямки подальшого розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин між Україною та Республікою Словенія.

Також Сторони домовилися провести чергове Дев’яте засідання Спільної українсько-словенської Комісії з питань торговельно-економічного співробітництв комісії в м. Любляна (Республіка Словенія).

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України