українська російська англійська

У Києві відбувся прем'єрний показ містичного трилеру режисера Кшиштофа Зануссі "Ефір"

20.02.2019 | 14:24

У Києві відбувся прем’єрний показ містичного трилеру «Ефір» за участі Метра польського кінематографу, режисера Кшиштофа Зануссі та творчого складу знімальної групи. Стрічку створено міжнародною командою кінематографістів у ко-продукції України (кіностудія «Інтерфільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польщі (Studio Filmowe TOR), Угорщини (Laokoon Filmgroup) та Литви (Studio Uljana Kim).

 

 

«Мені надзвичайно приємно відзначити позитивну динаміку зростання українського кіновиробництва, щороку виходить чимало прекрасних фільмів у ко-продукції, що є свідченням довіри європейських і світових партнерів. Це є гідна оцінка прагнень Уряду впродовж останніх трьох років підтримати та розвинути вітчизняне кіновиробництво», - зазначив Міністр культури України Євген Нищук.

«І мені дуже приємно, що за цей проект втілював видатний кінорежисер Кшиштоф Зануссі, велика постать у світовому кіномистецтві, який є добрим другом  нашій країні та українським митцям».

 

 

Проект містичної драми "Ефір" є одним із переможців дев’ятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно, який отримав державну фінансову підтримку близько 16,5 млн. грн.. (20,12% загальної вартості виробництва фільму).

 

Кшиштоф Зануссі зазначив, що це вже другий проект  над яким він працював у ко-продукції з Україною та великими внеском українських партнерів.

«Окрім фінансової підтримки, Україна добре представлена акторським складом і доклала значних зусиль в частині технічної складової знімального процесу. Дійсно, співпраця була на дуже високому рівні, ентузіазм насправді вражає і було дуже приємно працювати з такими висококваліфікованими фахівцями», - говорить Кшиштоф Зануссі.

«Я також хочу підкреслити, що ко-продукція багатьох європейських держав підкреслює нашу силу».

 

 

Фільм є новою версією легенди про доктора Фауста, дія якої розгортається на початку Першої світової війни на кордоні між Україною та Австро-Угорською імперією. Це історія про військового лікаря, який на початку ХХ століття проводить наукові експерименти над людьми задля отримання влади над ними.

Головні ролі у стрічці виконують відомі актори Яцек Понедзялек  з Польщі, Жольт Ласло з Угорщини і молодий український актор Остап Вакулюк. У фільму також знімалися:  Анджей Хира, Марія Рябошапка, Станіслав Колокольніков, Рафаль Мохр, Малгожата Притулак, Олександр Логінов, Остап Ступка

Фільм знімався  в Польщі, Угорщині, Італії. В Україні локацією стала Львівщина - Свірзький замок та Музей "Тюрма на Лонцького".

Прем'єра стрічки відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі, вийшла в прокат в Польщі і зібрала численні позитивні відгуки. В український прокат стрічка виходить 21 лютого.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України