українська російська англійська

У Хмельницькому відбулась зустріч з керівниками мистецьких шкіл області

10.04.2019 | 16:50

8 квітня 2019 року на запрошення Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва генеральний директор Директорату мистецької освіти Міністерства культури України Тетяна Колос взяла участь у обласній нараді директорів мистецьких шкіл Хмельниччини.

Метою зустрічі було доведення до учасників наради об’єктивної інформації про актуальні питання функціонування мистецьких шкіл, зокрема, про можливості, які розкриваються для мистецьких шкіл у разі затвердження власних освітніх програм та застосування договорів на надання освітніх послуг. Зокрема, керівникам наголошено на тому, що сьогодні Міністерство культури працює над створенням саме інструментів реалізації мистецькими школами своїх прав на академічну автономію, яка дозволить максимально адаптувати освітній процес до потреб здобувачів, що позитивно вплине на розвиток початкової мистецької освіти в громадах та залучить більшу кількість їх мешканців до цього важливого складника освіти.

Учасникам було роз’яснено принципи застосування типових освітніх програм та розроблення школами власних освітніх програм, водночас, розвіюючи міфи, які активно поширюються противниками якісних змін щодо «зниження професіоналізму» в мистецьких школах у зв’язку з упровадженням нового змісту освіти.

Окрему зацікавленість присутні керівники проявили до правил застосування нових критеріїв при атестації педагогічних працівників, що є логічним через ті самі міфи, які ширяться в професійному середовищі. Зокрема, було спростовано міф про те, що процедура атестації значно ускладнюється. Тетяна Колос пояснила, що до обов’язкових критеріїв оцінювання роботи педагогічних працівників мистецьких шкіл не входить жоден, який би не належав до професійних обов’язків педпрацівників, а така система оцінювання – це частина системи внутрішнього моніторингу якості освіти, яка, відповідно до Закону України «Про освіту» має бути в кожній мистецькій школі як закладі освіти. А розроблені фахівцями шаблони та відео інструкції, запропоновані на сайті Міністерства культури України, – це допомога педагогічним працівникам та керівникам в оформленні атестаційних документів та проведенні атестації. Застосування таких шаблонів скоротить час не тільки для педагогічних працівників при заповненні листів самоаналізу, але й оптимізує час розгляду атестаційними комісіями наданих документів. До цих документів буде більше довіри і вони не потребуватимуть додаткових перевірок. Окрім того, постійний (щорічний) моніторинг навчальних результатів учнів, відвідування ними уроків, причин відрахування тощо – питання, які і зараз розглядають педагогічними радами мистецьких шкіл – стане додатковим інструментом забезпечення якості початкової мистецької освіти. І ті школи, які здійснюватимуть такий моніторинг постійно, не матимуть проблем з підтвердженням окремих здобутків педагогічних працівників, пов’язаних з виконанням ними своїх безпосередніх обов’язків.

Тетяна Колос наголосила на тому, що Роз’яснення до застосування критеріїв оцінювання педагогічних працівників є інструментом для підготовки атестаційних документів, який дозволяє зрозуміти механізм бального самооцінювання педагогічних працівників та визначити досягнення кожним/кожною з них рівень педагогічних, організаційних та/або методичних досягнень.

Головними висновками присутніх на нараді керівників мистецьких шкіл Хмельниччини за результатами сесії запитань і відповідей були такі: Ви нас заспокоїли, тепер не страшно та треба уважно вивчати документи. Ці безперечно правильні висновки вселяють надію на те, що все більше мистецьких шкіл України йтимуть шляхом якісних і позитивних змін.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України