українська російська англійська

Відбулася зустріч з Віталієм Кривицьким - єпископом Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.

11.04.2019 | 17:27

11 квітня 2019 р. у Департаменті у справах релігій та національностей відбулася зустріч з Віталієм Кривицьким – єпископом Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, який є на даний час Головуючим у ВРЦіРО та виступає координатором комісії «Церква – Держава».

У своєму вступному слові Віталій Кривицький подякував представникам Департаменту за налагоджену роботу та діалог між церквою та державою, зазначив, що представники церкви завжди відкриті до такого діалогу та плідної співпраці.

У процесі дискусії було обговорено низку питань, як то, питання щодо механізму процедури поновлення посвідок на тимчасове проживання, питання лібералізації правового регулювання в’їзду в Україну та перебування в Україні священнослужителів, релігійних проповідників, наставників, інших представників зарубіжних організацій, які є іноземними громадянами і тимчасово перебувають в Україні.

Віталій Кривицький наголосив про важливість комунікації, оскільки є низка питань, які потрібно узгоджувати саме у двосторонньому форматі.

Андрій Юраш – Директор Департаменту висловив пропозицію винести обговорювані питання на Секретаріат ВРЦіРО, також зазначив про необхідність сприятливих умов щодо законодавчих ініціатив.

Найбільш жваве обговорення відбулося навколо питання щодо доцільності створення окремого державного органу з питань релігій, що дало б більше можливостей стосовно інституційного забезпечення державної політики по регулюванню релігійних процесів.

Віталій Кривицький підкреслив, що це дійсно одне з важливих питань для подальшої ефективної співпраці і потребує обговорення на круглому столі у ВРЦіРО.

Таким чином, зустріч мала не тільки загальний ознайомчий, а і предметний характер щодо актуальних державно-конфесійних відносин.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України