українська російська англійська

Художня виставка "Кримська сюїта"- данина поваги до корінного населення Криму та до тих, хто був змушений залишити свої домівки після його анексії

16.04.2019 | 09:31

28 березня у Чернігівському обласному художньому музеї відбулося відкриття, без перебільшення, унікального проекту – художньої виставки «Кримська сюїта», присвяченої 5-й річниці окупації Криму Російською Федерацією.

На виставці, яка розгорнулася у двох залах музею, представлено 66 робіт із різноманітними видами Криму відомих київських художників Костянтина та Світлани Шаповалових.

Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України», представник якої входить до складу Громадської ради при Міністерстві культури України. 

У своєму зверненні під час відкриття виставки художник Світлана Шаповалова наголосила на тому як важливо привертати увагу до несправедливості, яка відбулась по відношенню до України та підкреслила що ця виставка - данина поваги до корінного населення Криму та до тих, хто був змушений залишити свої домівки після його анексії.

«Україна проявила материнську турботу про Крим і багато в нього вклала, - звернулася до присутніх під час відкриття виставки Світлана Шаповалова, - Яким був Крим до того, як Україна почала його відновлювати? Запустіння, відсутність води. Тощо… Нам хотілося б привернути увагу до тієї несправедливості, яка відбулась по відношенню до України і нагадати, що Крим – це Україна. Ця виставка - данина поваги до корінного населення Криму та до тих людей, які були вимушені залишити свої домівки після анексії Криму».

А відкрив виставку директор Чернігівського обласного художнього музею Юрій Володимирович Ткач, який тішився тим, що виставка «Кримська сюїта» стартує у стінах саме Чернігівського музею. Зокрема він зазначив: «Роботи, що представлені у експозиції, вражають яскравістю кольорів та тим світлом, який вони випромінюють. Ця виставка знакова. Вона всиляє надію на те, що Крим повернеться до України і справедливість відновиться».

Відкриття виставки відвідали депутати Чернігівської обласної ради, представники Кримської громади у Чернігові, експерти та пересічні громадяни, які одностайно відзначили надзвичайну атмосферу світла в роботах художників.

Від імені Громадської ради при Міністерстві культури України художників та присутніх з відкриттям виставки привітали член Громадської ради Олена Костенко та експерт Комісії з питань свободи совісті Світлана Тимошенко. Світлана Тимошенко зокрема підкреслила, що мистецтво несе не тільки красу і має не тільки естетичну складову, але й соціальну. Воно формує культурну, мислячу націю.

У Чернігові виставка триватиме до 28 травня 2019 року, що надасть можливість жителям та гостям міста побачити картини, згадати про Крим та доторкнутися до справжнього мистецтва, яке покликане нести світло та змінювати серця людей.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України