українська російська англійська

У Києві відкрилася виставка картин пам'яті Матвія Когана-Шаца

16.04.2019 | 09:40

2 квітня у Національному музеї літератури України відкрилася довгоочікувана виставка картин пам'яті видатного українського живописця радянського періоду, киянина, Матвія Борисовича Когана-Шаца.

Матвія Когана-Шаца можна віднести до плеяди художників, твори яких заслуговують уваги, про що свідчить і той факт, що більшість його робіт прикрашають вже закордонні приватні колекції, тому виставки його картин – подія у мистецькому житті Києва. Про це, зокрема, сказала у своєму вітальному слові на відкритті виставки заступник генерального директора Національного музею літератури України, Раїса Сеннікова, яка подякувала ініціатору ВГО «Спілка християнських письменників України».

 

 

З нагоди відкриття виставки до присутніх з вітальним словом звернулася перший заступних Голови Громадської ради при Міністерстві культури України Лариса Котлякова. Вона говорила про те, що твори Когана-Шаца – зрозумілі і близькі кожній людині, бо природа – це головний герой його картин.

Серед гостей того дня був син Матвія Когана-Шаца, Борис Коган, Максим Рильський, онук М.Т. Рильського, представники Київської міської державної адміністрації, керівники та працівники закладів культури нашого міста.

На виставці, яка розгорнулася у залах Національного музею літератури України, представлено 36 картин художника, з огляду на які Максим Рильський сказав: «Ця виставка – поема про нашу країну. Подорожуючи виставкою, я подорожую країною. Матвій Коган-Шац зображав природу такою, якою вона була і твори художника – це можливість передати наступним поколінням красу нашої країни, і це – найпатріотичніший момент».

Усі бажаючі можуть відвідати виставку до 21 квітня 2019 року, щоб відчути красу українського ландшафту, його поетику, доторкнутися до справжнього мистецтва, яке залишає приємні враження і насолоду.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України