українська російська англійська

Розпочав роботу Національний павільйон у рамках 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю

15.05.2019 | 15:38

У рамках 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю розпочав працювати Український павільйон на кіноринку Marché du Film. У 2019 році ключовим елементом айдентики українських стендів на міжнародних кіноринках стали мотиви робіт української народної художниці Марії Примаченко, основний слоган - #UkraineIsYourDestination.  

 

 

«Я маю велику честь представляти Україну на одній із найповажніших та найпотужніших кіноподій року – 72-му Каннському кінофестивалі,  де наша країна презентується  якісним павільйоном з унікальною українською айдентикою. В Каннах буде представлено чимало нових українських фільмів, демонструючи що з року в рік присутність українського кіно у світовому контексті зростає. За останні роки відбулися колосальні зміни в українській  кіногалузі,  наразі завдяки  підтримцв держави фінансування української кіногалузі сягнуло  за різними програмами рекордної для нашої країни суми - біля півтора мільярда гривень» - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

 

«Я дуже радий, що стверджуються і мої студентські мрії  та по червоних доріжках кінофестивалів класу «А» поряд із світовими зірками крокують українські актори, кінорежисери та наші кіномитці, презентуючи нове українське кіно».

 

Цьогоріч Україна на  Каннському кінофестивалі представлена Національним павільйоном на кіноринку Marché du Film та двома фільмами у конкурсних програмах фестивалю: стрічкою «Додому» режисера Нарімана Алієва, яку покажуть у конкурсній програмі «Особливий погляд», та картиною Декеля Беренсона «Анна» (створену в копродукції України, Ізраїлю та Великобританії), яку відібрано до конкурсної програми короткометражних фільмів.

 

Під час роботи Українського павільйону буде представлена вичерпна інформація про стан індустрії, аналітичні та статистичні матеріали про обсяг ринку, законодавство у сфері кінематографа. Підготовлено «Каталог українських фільмів 2018/2019 рр.» до якого увійшли ігрові художні фільми: короткометражні фільми, повнометражні фільми, завершені виробництвом; повнометражні фільми, що перебувають на стадії виробництва, а також каталог українських кіно продюсерів. Заплановані зустрічі з українськими продюсерами, дистрибуторами, представниками Держкіно та представниками українських кінофестивалів.

72-гий Каннський міжнародний кінофестиваль триватиме з 14 по 25 травня 2019 року.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України