українська російська англійська

У Києві стартував IX Міжнародний фестиваль "Книжковий арсенал"

23.05.2019 | 14:38

22 травня відбулося відкриття IX Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Цьогорічна фокус-тема фестивалю «Сусідство: відкрите питання» охоплює різні прояви взаємин між культурами, історіями й політиками сусідніх країн: взаємовпливи в літературах, видатні постаті на перетині культур, право на пам’ять і місце в історії, трансформації країн після падіння Берлінського муру та нинішнє переформатування європейського політичного ландшафту.

Країна-гість фестивалю — Канада уперше представить на Книжковому Арсеналі Спеціальну програму зустрічей із авторами та презентацій свіжовиданих перекладів.

 

 

Генеральний директор «Мистецького арсеналу» Олеся Островська-Люта зазначила, що  «Книжковий Арсенал» є однією із найочікуваніших інтелектуальних, книжкових та мистецьких подій України.

«Це подія, яка занурює нас у певну атмосферу, дарує нам всім величезний естетичний досвід та допомагає нам емоційно включитися в переживання. Місія «Книжкового Арсеналу» - створювати такі взаємодії, коли поєднання естетичного переживання  і інтелектуального включення в контексті  книги, посилює спроможність  людини і суспільства, власне спроможність бути  людьми. Я сподіваюсь, що ці 5 днів занурять відвідувачів у цю чуттєву та інтелектуальну  атмосферу» - говорить Олеся Островська-Люта.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук привітав команду «Книжкового Арсеналу» із перемогою у номінації «Літературний фестиваль» на Лондонському книжковому ярмарку International Excellence Awards 2019, що є визнанням їх злагодженої та фахової роботи.

 

«Однією із найважливіших і найбільш дієвих форм культурної дипломатії є забезпечення представництва України на міжнародних культурних форумах, заходах та фестивалях. Зокрема, одним із яскравих прикладів якої є потужне представлення національної книжкової галузі на авторитетних форумах у сфері книговидання. З кожним роком «Книжковий арсенал» демонструє гармонійне поєднання змісту, оформлення та презентації  літературних новинок і провідних українських видавництв. Сьогодні  «Книжковий Арсенал» - це великий майданчик, який дає можливість не тільки представити книгу та книговидавничу справу, а й платформою та великим дискусійним клубом, представляє яскраві інтелектуальні та мистецькі події України», - наголосив Євген Нищук.

 

 

Упродовж п’яти днів відвідувачів очікує насичена програма, які містить понад 450 подій:  зустрічі з українськими та іноземними авторами, автограф-сесії, презентації, дискусії, спеціальні та кураторські програми,  ярмарок ілюстраторів, а також тисячі книжкових новинок

Фокус-тему IX Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» доповнила виставка «РОЛІТ/СУСІДИ» - блискуча і захоплива розповідь про побут письменників радянської доби.

Для юних відвідувачів запропонована Дитяча програма «Ось, власне!», спеціальним гостем якої став  відомий норвезький письменник, драматург і автор дитячих книг, номінант премії ALMA -  Руне Белсвік. У програмі -  письменницькі двобої, дискусії та анти дискусії, квести й інтерактивні презентації, події із фокусом на підлітковій та молодіжній літературі, авторські читання та сторітайми.

Музичні програми «Уявні танці» (Кураторка Люба Морозова) та «40 років гіп-гопу» (Кураторка Люба Морозова) пропонують концерти, лекції та інтелектуальні дискотеки. А ще перформативна програма «Прибульці» (кураторка Анастасія Гайшенець) та спеціальна кураторська програма Ірини Славінської «Говорить Київ», яка надасть можливість на власні очі побачити, як створюється світ звуків.

Поет та перекладач Андрій Бондар представляє спеціальну кураторську програму «Хто я? В розмові з сусідами» під час якої разом із поетом і перекладачем Богданом Задурою, учасниками поетично-музичного дуету «Рейвах», письменницею й перекладачкою Вальжиною Морт та письменником Крісом Абані. Кожного із учасників кураторської програми «Хто я? В розмові з сусідами» залучено в діалог з Іншим, кожен презентує власну відповідь на питання, що пов’язані з картиною світу і ставленням до Іншого, того, хто поруч.

 

Серед спеціальних проектів цьогорічного «Книжкового Арсеналу»: спецпрограма Олени Брайченко про культуру кулінарії наших сусідів «У своїй тарілці: off air»; програма з фантастики Альони Савінової та Олега Сіліна «Дзеркальний лібіринт», спеціальна програма від видання Vertigo «In utero»; проект «Простір «Бібліотеки майбутнього»; проект «Колона Морріса»; спеціальна програма Києво-Могилянської бізнес-школи [kmbs] «Бізнес-взаємодії у «Відкритих системах»; спецпрограма науково-популярного журналу «Куншт» «Прибуття»; спеціальна програма від Club of creative philosophy (Олександр Комаров) «Чужість іншого»

 

IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» пройде 22-26 травня у Мистецькому Арсеналі, його програма: https://artarsenal.in.ua/uk/knyzhkovyj-arsenal-2/programa/?ayear=2019

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України