українська російська англійська

Уряд схвалив реалізацію пілотного проекту щодо впровадження електронного обліку об'єктів культурної спадщини

23.05.2019 | 15:14

Уряд на своєму засіданні 22 травня схвалив проект розпорядження «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження електронного обліку об’єктів культурної спадщини», розроблений Міністерством культури України  з метою впровадження електронного обліку об’єктів культурної спадщини.

Нормативним актом передбачається запровадження електронного обліку об’єктів культурної спадщини, розташованих на території Вінницької області. Координатором пілотного проекту визначається Міністерство культури України.  До учасників пілотного проекту належать: Вінницька обласна державна адміністрація,  а також органи охорони культурної спадщини районів, міст, сіл, селищ Вінницької області, які самостійно приймають  рішення щодо участі в пілотному проекті.

Учасники пілотного проекту використовують на безоплатній основі тестову версію інформаційної системи, що забезпечує автоматизацію процедур обліку об’єктів культурної спадщини, можливість створення, розміщення, оприлюднення та обмін інформацією через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів і документами в електронному вигляді через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади, необхідними для здійснення обліку об’єктів культурної спадщини відповідно до законодавства. Електронна ідентифікація у тестовій версії  Державного реєстру нерухомих пам’яток України в електронному вигляді має здійснюватися через інтегровану систему електронної ідентифікації. Застосовуються шаблони облікових процесів та схеми метаданих, рекомендованих Міністерством культури України. Власником прав на тестову версію Державного реєстру нерухомих пам’яток України в електронному вигляді є Мінкультури, адміністратором визначається Український державний інститут культурної спадщини, який є профільним інститутом в сфері охорони культурної спадщини та підпорядкованим Мінкультури.

 

Впровадження електронного обліку об’єктів культурної спадщини, як пілотного проекту, дозволить здійснити апробацію європейських стандартів у сфері охорони культурної спадщини та результатів прикладного наукового дослідження «Стандартизація метаданих та обміну даними в контексті створення електронного інформаційного ресурсу об’єктів культурної спадщини та культурних цінностей» RK 0117U006630, визначити доцільність внесення відповідних змін до законодавства у сфері охорони культурної спадщини для розбудови національної інфраструктури даних про нерухомі об’єкти культурної спадщини.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України