українська російська англійська

Першою лауреаткою Літературної премії Європейського Союзу від України стала Гаська Шиян

23.05.2019 | 16:19

Цього року завдяки зусиллям Міністерства культури України та успішним переговорам з Європейською Комісією Україна вперше долучилася до участі у Літературній премії Європейського Союзу (EU Prize for Literature).

22 травня у  Брюсселі оголосили імена 14 переможців Літературної премії Європейського Союзу 2019, першою українською лауреаткою стала Гаська Шиян за свій новий роман “За спиною”, я кий вийшов навесні у видавництві “Фабула”.

 

 

До короткого списку Премії від України також увійшли Вікторія Амеліна з романом “Дім для Дома” (“Видавництво Старого Лева”, 2017) та Маркіян Камиш з повістю “Чормет” (“Нора-Друк”, 2017).

Над визначенням лауреата від України цього року працювало українське журі у складі: письменника, президента Українського ПЕН Андрія Куркова (голова журі), директорки Українського інституту книги Олександри Коваль, літературознавиці, перекладачки, віце-президентки Українського ПЕН Олі Гнатюк, письменника, перекладача, літературознавця Остапа Сливинського та перекладачки, журналістки, радіоведучої Ірини Славінської.

Церемонія нагородження відбудеться у Брюсселі наприкінці вересня 2019 року.

Міністерство культури України щиро вітає переможницю та бажає подальших творчих успіхів!

 

Літературна премія Європейського Союзу вручається з 2009 року. Вона скерована насамперед на підтримку та міжнародну промоцію ще не надто відомих, але талановитих авторів із різних країн Європи. Відповідно до правил премії, номінант може бути автором не менше двох, але не більше чотирьох виданих оригінальних книжок.

Премія фінансується Європейською Союзом в рамках програми «Креативна Європа»,  участь у конкурсі відкрита для країн, які є учасницями програми ЄС «Креативна Європа». Кожного року національне журі у третині країн-учасниць висуває на номінацію своїх авторів-переможців, таким чином усім країнам та мовним групам надається можливість бути представленими протягом трирічного циклу.

Цього року Лауреатами Премії від інших країн-учасниць стали Laura Fredenthaler (Австрія), Piia Leino (Фінляндія), Sophie Daull (Франція), Réka Mán-Várhegyi (Угорщина), Beqa Adamashvili (Грузія), Nikos Chryssos (Греція), Jan Carson (Ірландія), Giovanni Dozzini (Італія), Daina Opolskaite (Литва), Marta Dzido (Польща), Tatiana Țîbuleac (Румунія), Ivana Dobrakovová (Словаччина) та Melissa Harrisson (Велика Британія).

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України