українська російська англійська

"Збереження та розвиток нематеріальної культурної спадщини є одним з ключових пріоритетів нашого Уряду ", - Євген Нищук.

08.07.2019 | 09:34

В рамках робочого візиту до Івано-Франківщини, Міністр культури Євген Нищук відвідав cело Ямниця, Тисменицького району, поспілкувався з представниками місцевих ОТГ, а також відвідав театрально-обрядове купальське дійство “Ой, на Івана, та й на Купала…” .

 

“Це дійство відкриває наше єство. Знайомитися з нашими прадавніми традиціями надзвичайно важливо, особливо зараз, в цей неспокійний для нашої країни час. Ці древні традиції, які сягають ще дохристиянського період,  говорять про чистоту і кохання, про те, що ми молода держава - але древній народ. Такі дійства дуже зворушують і заворожують”, - говорить Євген Нищук.

 

66069012_395996927691132_4434854080183009280_n

 

За словами Міністра культури, для відомства одним з ключових питань є питання збереження культурного надбання України. Так,  Мінкультури спільно з компанією Google Україна, реалізують проект “Автентична Україна”, де за допомогою сучасних електронних засобів користувачі по всьому світу можуть дізнаватися про унікальні українські оперні театри, величні музеї під відкритим небом, древні церкви карпатського регіону, що входять до списку ЮНЕСКО, а також про автентичні  традиції, звичаї та обряди

 

“За ці кілька років Міністерство культури України та Уряд  України підтримали чимало подібних мистецьких ініціатив, зокрема, фестивалі, спрямовані на збереження українських традицій”.

 

Під час візиту Євген Нищук також обговорив з представниками ОТГ актуальні питання громади, зокрема, розвиток інфраструктури, підтримку мистецьких проектів на місцях, поповнення бібліотечних фондів, питання соціального забезпечення працівників галузі культури, та відзначив важливість вирішення проблем на місцях у прямому діалозі з громадою.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України