українська російська англійська

Громадська рада взяла участь у Другому Всеукраїнському Музейному форумі

10.07.2019 | 15:03

У місті Переяславі-Хмельницькому в аудиторіях «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди» з 3 по 5 липня проходив Другий Всеукраїнський Музейний форум, на якому обговорювались актуальні питання розвитку музейної справи в нашій державі.

Після урочистого відкриття Форуму, на якому з привітанням від Міністра культури Євгена Нищука виступила голова Громадської ради при Міністерстві культури Олена Юрченко-Микита, розпочалося пленарне засідання науково-практичної конференції. Приємно зазначити, що член Громадської ради Віктор Шатунов виголосив змістовну доповідь на тему: «Громадська активність кожної людини – запорука збереження культурної спадщини».

Наступного дня, в роботі секційних засідань взяли участь член ГР, канд.іст.наук Наталя Білас та фахівець ГР Богдан Кожушко, які оголосили присутнім свої доповіді та відповіли на ряд запитань. Тексти цих доповідей увійшли до збірника «Матеріалів науково-практичної конференції», який зуміли в стислі терміни видати організатори Форуму. Загалом до збірника, який було безкоштовно розповсюджено серед музейників під час науково-практичної конференції, увійшло 95 доповідей учасників Форуму.

 

 

На Форум з’їхалося близько 120-ти музейників, науковців, освітян, мистецтвознавців, представників органів державної влади. В перерві між секційними засіданнями музейники з різних міст мали змогу побувати в найпопулярніших музеях Переяслава а їх, в невеличкому місті аж 24. Неймовірний Музей Т. Шевченка, Музей кобзарства, знаковий для нації Музей трипільської культури – це далеко неповний перелік музейної скарбниці Переяслава, що її змогли побачити учасники Форуму. Найбільш відважні навіть мали змогу зіграти на музичних інструментах в Музеї кобзарства та загадати бажання, кинувши монетку в таємне місце музею археології Переяслава. Фінального дня Форуму музейники відвідали переяславський скансен, на території якого розміщуються зразки житла, храмів та предметів матеріальної культури Середньої Наддніпрянщини з часів первісної людини й до початку ХХ століття. Близько 60 місцевих дітей взяли участь у майстер-класах, організованих науковцями Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав” та учасниками Форуму.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України