українська російська англійська

2 серпня в Музеї книги і друкарства України відбудеться відкриття міжмузейного виставкового проєкту, присвяченого Пантелеймону Кулішу.

12.07.2019 | 19:57

2 серпня 2019 року о 16:00 в Музеї книги і друкарства України відбудеться відкриття міжмузейного виставкового проєкту, присвяченого одній з найяскравіших особистостей другої половини ХІХ століття, Пантелеймону Кулішу.

 

Чим цікавий Пантелеймон Куліш сучасному українцеві? «Думаємо, зараз він був тим, кого називають лідером думок: одним з найпопулярніших блогерів з купою фоловерів, гострим на слово критиком, і не тільки літературнопричетних речей, генієм PR-менеджменту та чи не найзатребуванішим автором рецензій» - діляться куратори виставки.

 

Завдяки діяльності Пантелеймона Куліша з’явилися видання багатьох майбутніх класиків української літератури: Тараса Шевченка, Марка Вовчка, Олекси Стороженка, Ганни Барвінок, видання творів та біографії Миколи Гоголя.

Пантелеймон Куліш відомий не тільки перекладами творів Шекспіра та Байрона, а й першим переклав Святе Письмо українською.

Як видавець він дбав і про потреби народної освіти. Так, в його друкарні в 1863 році побачила світ перша україномовна арифметика. Упорядкував видання відомий громадський діяч та письменник Олександр Кониський, а кошти на друк зібрав Микола Костомаров.

 

Зараз нам потрібна актуалізація українських історій успіху. Пантелеймон Куліш якнайкраще надається для цього: письменник, видавець, редактор, літературний критик, творець першого правопису української мови, драматург, фольклорист, художник, культуртрегер, а водночас жива людина з усіма її недоліками.

Наші партнери: Національний музей Тараса Шевченка, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, український художник Микола Кочубей та ПАТ «Укрпошта».

Виставковий проєкт відбудеться за інформаційного сприяння Міністерства культури України.

Куратори виставки: Інна Мочарник та Михайло Довбищенко

Чекаємо на вас 2 серпня о 16:00

Вхід на відкриття – вільний, у інші дні – за квитками музею.

Чекаємо на вас щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00

за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)

Контакти для отримання інформації про проєкт та акредитації ЗМІ:

mkdu1615@gmail.com

(044) 280-66-23, 280-79-76

 

Додаток

В експозиції буде представлено цінні прижиттєві видання творів Пантелеймона Куліша (оригінальних та перекладів з європейської класики), книги, що побачили світ у його друкарні в Петербурзі, а також ілюстрації Василя Кричевського до першого українського історичного роману «Чорна рада» з колекції Музею книги і друкарства України.

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, надає матеріали з постановки трагедії «Макбет», здійсненої Лесем Курбасом (за перекладом П.Куліша). Серед них фото з вистави, анкети з враженнями глядачів, афіші та текст п’єси з примітками Леся Курбаса.

Серед цікавинок виставки портрет Пантелеймона Куліша у виконанні Тараса Шевченка (полотно, олія) та портрет Тараса Шевченка, створений Пантелеймоном Кулішем (папір, олівець) з колекції Національного музею Тараса Шевченка.

Також буде представлено ескізи першої марки, присвяченої Пантелеймону Кулішу, - автор Микола Кочубей, а ПАТ «Укрпошта» проведе спецпогашення самої марки (виданої до 200-річчя з Дня народження письменника) на відкритті.

На відкритті виставки відбудеться виступ народного артиста України Тараса Компаніченка.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України