українська російська англійська

Національний музей історії України у Другій світовій війні презентував рекламно-інформаційний кейс нового виставкового проекту "Український Схід"

22.07.2019 | 08:41

Національний музей історії України у Другій світовій війні презентував рекламно-інформаційний кейс нового виставкового проекту «Український Схід», що створюється за підтримки Українського культурного фонду. Учасники творчої групи – науковці Меморіалу та представники компанії-партнера «АМУЗЕУМ» Андрій Качуро й Анастасія Гайдукевич-Качуро – розповіли про  ідеї та символи, закладені в  образи логотипа, банера, плаката та промо відео.

 

 

Центральний об’єкт лого – надпис «Український Схід», пошкоджений пострілами. Над його найвищою літерою «Ї», яка комусь може нагадувати башту Донецького аеропорту, а комусь – вікна мирної оселі, – Державний прапор України. Той самий, з 2014 р. став бойовим, що його встановлювали над будівлями, вежами й вишками охоплених війною населених пунктів. Ще один важливий елемент лого  білі кулі від вогнепальної зброї. Їх багато, вони ще можуть стріляти, але поруч із ними – кілька жовтих  відстріляних гільз. Вони –  надія на остаточне припинення вогню.

До відеоряду проморолика ввішли кадри хроніки визволення Маріуполя, Бахмута, Торецька, а також передачі до музею важливих експонатів, обпалених війною. Серед них – вказівник, що стояв на в’їзді до міста Щастя й табличка зі стіни будинку з вулиці Миру. Щастя… Мир… Ці слова є  основними меседжами як нового музейного проекту «Український Схід», так і загалом нашого дуже не простого сьогодення. 

 

 

Презентовані візуальні образи мають привернути увагу потенційного гостя до нової виставки, створити асоціативний ряд, спонукати людину відвідати Меморіал.

Водночас музейна команда презентувала проміжні результати моніторингу суспільного інтересу до проекту «Український Схід», організованого на базі музею. Зауважимо, що 60 % учасників опитування становлять іноземці, і це вкотре свідчить про статистику відвідування нашого культурно-історичного закладу гостями із-закордону. Виставка спонукає їх почуватися українського народу та співпереживати йому. Явна більшість респондентів схвально сприймаює експозицію, присвячену сучасній війні, в музеї Другої світової. У ній люди вбачають майданчик для правдивої розповіді про трагічні події в Україні для світової спільноти. Їхні побажання щодо нової експозиції цілком збігаються із задумами творців проекту. Це свідчення того, що ми на правильному шляху.

 

 

Незабаром новий музейний проект «Український Схід» стане  не лише платформою для пояснення перебігу подій та місцем збереження пам’яті про безпосередніх учасників і свідків війни, а й простором для патріотичного виховання громадян. Це місце індивідуальної та колективної рефлексії на тему її передумов, впливу на сучасників та долю європейського континенту.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України