українська російська англійська

Унікальні мечі передано на рентгенографію до Інституту електрозварювання імені Євгена Патона

12.04.2017 | 18:19

Скандинавський «Меч вікінга», вилучений у чорних археологів на кордоні з Естонією та скіфський меч, знайдений нещодавно під Слов’янськом, передано на рентгенографію до Інституту електрозварювання імені Євгена Патона з метою здійснення радіоскопічного та радіографічного зображення знахідки. Дана система дозволяє проводити обстеження найрізноманітніших конструкцій – від предметів старовини до сучасного технічного обладнання.

 

17887086_10206954508219760_866979196_o

 

Володимир Бухенський, інженер-технолог Інституту, який проводитиме рентгенографію,  пояснив фахові особливості  процесу дослідження.

 

«Після налаштування режиму обстеження починається так звана «проявка», яка дозволить побачити результат «у мокрому вигляді». У випадку, якщо режим обрано помилково – процедура починається з самого початку. Дуже складно одразу визначити  вірний режим, адже вік знахідок та їх стан не дає можливості точно відразу визначити вид сталі», - розповідає Володимир Бухенський.

 

Керівник відділу методів контролю Інституту Патона, доктор технічних наук Володимир Троїцький висловив сподівання,  що проведене дослідження дасть досить точний результат.

«Завдяки флеш-радіографії по відображенню та по іншим ознакам  ми можемо побачити що знаходиться під верхнім шаром меча», - каже Володимир Троїцький.

 

17886777_10206954496979479_1892220361_o

 

Відомий  художник реставратор, завідувач науково-дослідного відділу реставрації творів Національного науково-дослідного реставраційного центру України Віктор Голуб  зазначив, що результати рентгенографії дозволять вірно класифікувати унікальні знахідки.

«Сьогодні ми хочемо побачити руків’я, яке, як правило, декоровано. Всі мечі можна класифікувати за  віковими рамки та статусом воїна. Цікаво, що всі руків’я  оздоблені по-різному -  в різних техніках, манерах і стилях. Подібні мечі, протягом двох століть були популярними і були на озброєнні у дуже великої кількості воїнів. Проте, цей меч є дуже оригінальним взірцем –  масивне руків’я, оздоблене косими та прямими хрестами, які вже проглядаються з одного боку. На мою думку, по закінченні усіх процедур розпізнання, меч увійде до світової історії», - розповідає Віктор Голуб.

 

Нагадаємо, що на  реставрацію до  Національного науково-дослідного реставраційного центру України передано «Меч вікінга» (Х-ХІ ст.), вилучений українськими та естонськими правоохоронцями у чорних археологів, та унікальний скіфський меч (V ст.), знайдений під Слов’янськом у Донецькій області.

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України