українська російська англійська

Мінкультури ініціювало оперативне засідання щодо ситуації, яка склалася з поселенням ромської національної меншини в Києві

14.04.2017 | 14:51

Під головуванням першого заступника  Міністра культури України Світлани Фоменко  відбулася робоча нарада, присвячена  обговоренню та розгляду ситуації, яка склалася  з поселенням ромської національної меншини в Дарницькому районі  міста Києва в районі вул. Тепловозної.

 

 

До участі у нараді, ініційованій  Міністерством культури, були запрошені представники центральних органів виконавчої влади -  Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства соціальної політики, КМДА, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також очільники  ромських громадських об’єднань.

Розпочинаючи  нараду, перший заступник Міністра  культури України Світлана Фоменко наголосила, що проведення наради має на меті об’єктивно вивчити дане питання, розглянути конкретні кроки, здійсненні по вирішенню даної ситуації, а також напрацювання спільного рішення зацікавлених  сторін щодо упередження подібних випадків.

 

Директор Департаменту у справах релігій та національностей  Міністерства культури України Андрій Юраш  акцентував увагу на тому, що подібний випадок має потребу нагального розгляду та  необхідних дієвих заходів для запобігання насиллю та негативного міжнародного резонансу. За його словами, Україна вперше отримала таке жорстке зауваження з боку  Ради Європи та звернення спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи з питань ромів Валеріу Ніколає щодо вжиття державою необхідних заходів для запобігання міжетнічної напруги і відновлення поваги до верховенства права.

 

Представники Дарницької РДА міста Києва, у тому числі  і Дарницького управління поліції ГУ НП,  інформували присутніх про перебіг подій на місці пожежі, яка сталася на території ромського поселення, а також про вжиті заходи по розв’язанню даної проблеми. Представники місцевої влади також повідомили про проведення превентивних заходів на упередження загострення ситуації та надання медичних і соціальних послуг ромським поселенням на території району.

 

«Ситуація, яка виникла в Дарниці – не перша подібна ситуація, яка стосується поселення ромів у Києві. Вирішення цього питання потребує об’єднання зусиль  поліції, соціальних та медичних служб, щоб утримувати баланс між інтересами місцевих жителів і ромами, які приїздять на територію Києва. Хочу наголосити на тому, що питання протидії дискримінації в Україні - це пріоритетний напрямок у питанні євроінтеграції. Ромське питання – це питання прав людини, питання рівня толерантності в цьому суспільстві і спроможності суспільства  вирішувати ті виклики, які ми маємо», -  наголосила під час свого виступу щодо пошуку шляху вирішення ромського питання представник  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина.

 

 

З поміж інших питань,  які порушувалися під час наради,  розглядалися об’єктивні причини виникнення подібної ситуації, яка призводить до загострення  стосунків між місцевими мешканцями та ромськими поселеннями, а  також реальних кроків щодо забезпечення прав та  інтеграції  в українське суспільство ромської національної меншини.

 

«Потрібно розуміти, що їхня природа є такою, що не завжди містить етнічні компоненти. Те що зараз відбувається є наслідком штучно розпаленої ворожнечі», - сказала директор Ромської програми Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко.

 

«Питання в тому, що ми говоримо про людей, які проживають в складних соціальних обставинах, яким дійсно нема кому допомогти, які своїм способом життя, певною мірою, порушують громадський спокій або викликають ряд нарікань в питанні добросусідства. Цю проблему вирішувати можна і потрібно. Вирішувати не виселенням, а працювати превентивно. Посилаючись на існуючу стратегію - запропонувати механізм регулювання подібних питань».

 

 

Ольга Жмурко запропонувала проаналізувати існуючі пропозиції і рішення, і за результатами рекомендувати КМДА зібрати робочу групу і розробити конкретні пропозиції до плану реалізації стратегії, з окремими пунктом «робота зі стихійними поселенням ромів».

«Багато соціальних служб прикриваються етнічною складовою, мовляв у ромів такий спосіб життя і допомога їм непотрібна , але це не так. Такий спосіб життя не у ромів, а у людей, які знаходяться у складних життєвих обставинах», - додала вона.

 

По завершенню обговорення порушених під час засідання питань, перший заступник Міністра культури   наголосила, що ця нарада є свідченням того, що ставлення до подібних фактів не  є формальним, а проведена дискусія  свідчить про бажання предметно вирішити проблему.

 

 

«Ми маємо здійснювати реальні кроки щодо вирішення поодиноких конфліктів, які виникають. Наша позиція однозначна -  не може бути жодної толерантності щодо проявів дискримінації і упередженого ставлення. Ми зібралися не для того, щоб повідомити Раду Європи, а щоб показати нашу спільну позицію.  Сьогодні ми всіх почули і підготуємо проект заяви, який розішлемо учасникам засідання для погодження та врахування зауважень», - сказала Світлана Фоменко.

 

 

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України