українська російська англійська

Інформація Міністерства культури щодо перенесення пам’ятника М.О. Щорсу

20.04.2017 | 16:11

Мінкультури інформує, що на адресу міністерства для розгляду надійшло рішення Київської міської ради від 23.03.2017 № 15/2237 «Про заходи щодо переміщення (перенесення) пам’ятника військовому діячеві Щорсу М.О.».

Мінкультури вже вкотре звертає увагу Київської міської ради та всіх заінтересованих сторін, що вказане рішення є лише однією, але не достатньою підставою для прийняття рішення про перенесення пам’ятки.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» (далі – Закон) переміщення (перенесення) пам'ятки на інше місце допускається як виняток у випадках,  коли неможливо зберегти пам'ятку на місціза умови проведення комплексу наукових досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки (обміри, фотофіксація тощо)Фінансування всіх заходів з вивчення, фіксації, переміщення (перенесення) пам'яток, що підлягають переміщенню (перенесенню) відповідно до цього Закону, провадиться за рахунок коштів замовника робіт, які викликали необхідність переміщення (перенесення) пам'яток.

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 6 Закону забезпечення виготовлення, складання і передачі центральному органові виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини наукової документації з описами та фіксацією об'єктів культурної спадщини, а в разі отримання дозволу на їх переміщення (перенесення) - демонтаж із них елементів, які становлять культурну цінність, з метою збереження, належить до повноважень Київської міської державної адміністрації.

Мінкультури, для вирішення питання щодо перенесення пам’ятника М. О. Щорсу на бульварі Т. Г. Шевченка у м. Києвіще 26 липня 2016 рокузвернулося до Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з проханням надати відповідні документи. Протестаном на квітень 2017 року відповідне подання з комплектом визначених документів Виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) Мінкультури не надано.

Принагідно нагадуємо, що відповідно до пункту 6 частини першої статті 6 Закону до повноважень Київської міської державної адміністрації належить забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження.

 

Зі свого боку, у разі надходження документів щодо перенесення пам’ятника М.О. Щорсу, Мінкультури оперативно розгляне це питання та внесе відповідне подання до Кабінету Міністрів України.

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України