українська російська англійська

Інформація Міністерства культури щодо перенесення пам’ятника М.О. Щорсу

20.04.2017 | 16:11

Мінкультури інформує, що на адресу міністерства для розгляду надійшло рішення Київської міської ради від 23.03.2017 № 15/2237 «Про заходи щодо переміщення (перенесення) пам’ятника військовому діячеві Щорсу М.О.».

Мінкультури вже вкотре звертає увагу Київської міської ради та всіх заінтересованих сторін, що вказане рішення є лише однією, але не достатньою підставою для прийняття рішення про перенесення пам’ятки.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» (далі – Закон) переміщення (перенесення) пам'ятки на інше місце допускається як виняток у випадках,  коли неможливо зберегти пам'ятку на місціза умови проведення комплексу наукових досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки (обміри, фотофіксація тощо)Фінансування всіх заходів з вивчення, фіксації, переміщення (перенесення) пам'яток, що підлягають переміщенню (перенесенню) відповідно до цього Закону, провадиться за рахунок коштів замовника робіт, які викликали необхідність переміщення (перенесення) пам'яток.

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 6 Закону забезпечення виготовлення, складання і передачі центральному органові виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини наукової документації з описами та фіксацією об'єктів культурної спадщини, а в разі отримання дозволу на їх переміщення (перенесення) - демонтаж із них елементів, які становлять культурну цінність, з метою збереження, належить до повноважень Київської міської державної адміністрації.

Мінкультури, для вирішення питання щодо перенесення пам’ятника М. О. Щорсу на бульварі Т. Г. Шевченка у м. Києвіще 26 липня 2016 рокузвернулося до Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з проханням надати відповідні документи. Протестаном на квітень 2017 року відповідне подання з комплектом визначених документів Виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) Мінкультури не надано.

Принагідно нагадуємо, що відповідно до пункту 6 частини першої статті 6 Закону до повноважень Київської міської державної адміністрації належить забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження.

 

Зі свого боку, у разі надходження документів щодо перенесення пам’ятника М.О. Щорсу, Мінкультури оперативно розгляне це питання та внесе відповідне подання до Кабінету Міністрів України.

 

версія для друку

Відео

Міністр культури Євген Нищук у програмі "Час. Підсумки дня" на "5 каналі"

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України