українська російська англійська

Президент України підписав закони "Про державну підтримку кінематографії в Україні" та "Про Український культурний фонд"

21.04.2017 | 12:38

20 квітня Президент України  Петро Порошенко підписав закони  «Про державну підтримку кінематографії в Україні» та «Про Український культурний фонд».

Глава держави висловив переконання, що ухвалення і вступ в дію цих законів сприятиме розвитку та піднесенню вітчизняного кіновиробництва та національно-культурному розвитку держави  загалом.

 

Про це Президент України наголосив під час зустрічі з представниками української культури, кіно- та теле- індустрії за участю відповідальних за цей напрямок роботи державних осіб.

 

Закон України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" дозволить створити  сприятливі умови для розвитку українського кіно та промоції українського продукту в світі, значно розширить об’єми кіновиробництва  в тому числі  і вітчизняних  телесеріалів, а також  дозволить залучити в Україні нові інвестиції.

Даним Законом обмежується демонстрація кінопродукція з країни окупанта, а також фільми та серіали, які прославляють країну-окупанта, що стане важливим кроком в інформаційній війні з ворогом. Одночасно Закон  дозволить українським митцям та представникам кіноіндустрії створювати якісний український продукт.

 

Діяльність Українського культурного фонду, яка регламентуватиметься Законом України «Про Український культурний фонд», стимулюватиме розробку та впровадження сучасних культурних і мистецьких проектів, а також сприятиме виробленню конкурентоспроможного на світовому ринку вітчизняного культурного продукту та виступатиме стартовим майданчиком для підтримки мистецьких дебютів.

 

«Підписання Президентом України дуже важливих законів про підтримку вітчизняного кіно та створення Українського культурного фонду  стали саме тим імпульсом, що дозволить в широкому розумінні  розвивати українську культуру, створить  додаткові умови для фінансування як виробництва українського культурного продукту, поширенню україномовного контенту в медіа просторі, так і реалізації масштабних  мистецьких проектів, долучаючи до їх реалізації  фахове середовище», - сказав Міністр культури України Євген Нищук.

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України