українська російська англійська

Відзначення 26-ої річниці Незалежності України в Галичі

23.08.2017 | 13:41

Галичани, серед них і співробітники Національного заповідника «Давній Галич» (генеральний директор Володимир Костишин) взяли участь у святкуваннях з нагоди 26-ої річниці Незалежності України.

 

 

Вранці 23 серпня, у День Державного Прапора України, на Майдані Різдва в Галичі, біля пам’ятника королю Данилові Галицькому, зібралися святково одягнені мешканці міста. І хоч прогноз погоди і темні хмари над головою передвіщали грозу, доки відбувалася урочиста церемонія підняття прапора, парасольки не були потрібні. Разом з виконанням Державного гімну ввись злетів синьо-жовтий прапор, який піднімали учасники АТО, волонтери. Галицькі школярі у вишиванках підготували патріотичний флешмоб «Гордо прапор піднімай – Україну захищай». Діти також декламували вірші українських поетів про любов до Вітчизни, готовність захищати її від ворогів. Молодь взяла участь у вело-мотопробігу вулицями міста.

 

 

У програмі урочистостей у День Незалежності України 24 серпня – Божественна Літургія в храмі Різдва Христового, театралізоване віче «До Незалежності ми йшли через століття», парад галицьких родин у вишитому вбранні, виставки старих фотографій міста, квітів, робіт народних умільців, зокрема ляльки-мотанки, концерт за участю найкращих колективів та виконавців Івано-Франківщини.

 

 

В рамках святкової програми – погашення спеціального конверта з маркою, випущеного з нагоди 650-ої річниці надання Галичу Маґдебурзького права. Нагадаємо, що це одна з найпоширеніших правових систем міського самоврядування у Центральній Європі в середні віки. Першим Маґдебурзьке право отримало найбільше тогочасне місто на українських землях – Львів у 1356 році, а також старі князівські столиці: Галич (1367), Белз (1377), Холм (1382), Перемишль (1389), Теребовля (1389). З початку XV ст. Маґдебурзьке право поширилося на решту українських земель.

 

Любов Бойко

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України