українська російська англійська

"Сучасне мистецтво України у тренді, тож держава має всіляко його підтримувати" - Євген Нищук.

10.09.2017 | 12:55

9 вересня на території Національного Експоцентру України урочисто відкрився Х ювілейний фестиваль сучасного мистецтва Гоголь Fest-2017, що цьогоріч відбувається за підтримки Міністерства культури України та КМДА. Тема нинішього фестивалю – Ковчег, каже організатор та натхненник фестивалю Владислав Троїцький.

"Сьогодні суспільство переповнює потік негативної інформації і у нас виникає запитання, що ж може стати порятунком, тим самим ковчегом, який допоможе пережити цей своєрідний потоп? Певен, саме мистецтво і є тим простором, фізичним та ментальним, тим ковчегом, який дарує надію” – каже митець.

 

 

Події фестивалю цьогоріч розгортаються на двох майданчиках – концертна – на ВДНГ, а театральна, освітня та кінопрограма – у Національному Центрі Олександра Довженка. Там же працює і арт-сквот: в приміщенні художники зі всієї Європи створюватимуть свої мурали. За словами міністра культури України Євгена Нищука нині надзвичайно важливо підтримувати сучасне мистецтво в усіх його проявах.

“Тривалий час сучасне мистецтво залишалось поза увагою держави, втім саме його вільний дух та сміливі пошуки і інтерпретації привносять у культуру свіже дихання. Гоголь Фест вже протягом 10 років є одним із найяскравіших фестивалів, дарує глядачам унікальну програму високого європейського рівня, тому для нас честь долучитись до його підтримки” – каже Міністр.

 

 

“Спостерігаючи за сучасним мистецтвом у Європі, його тенденціями, я можу впевнено сказати – Україна абсолютно в тренді, а такі фестивалі - тому підтвердження”.

Мистецькі заходи розпочалися відкриттям трьох павільйонів, один з яких з експозицією доповненої реальності THE AR.K, візуальною програмою - серед них Мистецтво молодих Revision та скульптурний проект Terra Frima, будівництвом символічного ковчегу висотою з 4-х поверховий будинок з використанням розмальованих картонних коробок та показом вокально-хореографічного перформансу з творів сучасної американської композиторки Мередит Монк "A Celebration Service". На завершення – гурт ДахаБраха презентували шоу "Dreams OFF" - одну з двох гранд-прем’єр цьогорічного Гогольфесту.

 

 

Нагадаємо 10 вересня о 19:00 на ВДНГ відбудеться яскрава прем'єра нової постановки Владислава Троїцького - опери-балету ARK. Композитори твору - Роман Григорів та Ігор Разумейко, хореографія від британського постановника - Оскара Шакона.У проекті візьмуть участь формації New Opera та Totem Dance Group. Завершиться програма шоу за участю гурту Dakh Daughters.

 

версія для друку

Відео

Міністр культури Євген Нищук у програмі "Час. Підсумки дня" на "5 каналі"

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України