українська російська англійська

"Сучасне мистецтво України у тренді, тож держава має всіляко його підтримувати" - Євген Нищук.

10.09.2017 | 12:55

9 вересня на території Національного Експоцентру України урочисто відкрився Х ювілейний фестиваль сучасного мистецтва Гоголь Fest-2017, що цьогоріч відбувається за підтримки Міністерства культури України та КМДА. Тема нинішього фестивалю – Ковчег, каже організатор та натхненник фестивалю Владислав Троїцький.

"Сьогодні суспільство переповнює потік негативної інформації і у нас виникає запитання, що ж може стати порятунком, тим самим ковчегом, який допоможе пережити цей своєрідний потоп? Певен, саме мистецтво і є тим простором, фізичним та ментальним, тим ковчегом, який дарує надію” – каже митець.

 

 

Події фестивалю цьогоріч розгортаються на двох майданчиках – концертна – на ВДНГ, а театральна, освітня та кінопрограма – у Національному Центрі Олександра Довженка. Там же працює і арт-сквот: в приміщенні художники зі всієї Європи створюватимуть свої мурали. За словами міністра культури України Євгена Нищука нині надзвичайно важливо підтримувати сучасне мистецтво в усіх його проявах.

“Тривалий час сучасне мистецтво залишалось поза увагою держави, втім саме його вільний дух та сміливі пошуки і інтерпретації привносять у культуру свіже дихання. Гоголь Фест вже протягом 10 років є одним із найяскравіших фестивалів, дарує глядачам унікальну програму високого європейського рівня, тому для нас честь долучитись до його підтримки” – каже Міністр.

 

 

“Спостерігаючи за сучасним мистецтвом у Європі, його тенденціями, я можу впевнено сказати – Україна абсолютно в тренді, а такі фестивалі - тому підтвердження”.

Мистецькі заходи розпочалися відкриттям трьох павільйонів, один з яких з експозицією доповненої реальності THE AR.K, візуальною програмою - серед них Мистецтво молодих Revision та скульптурний проект Terra Frima, будівництвом символічного ковчегу висотою з 4-х поверховий будинок з використанням розмальованих картонних коробок та показом вокально-хореографічного перформансу з творів сучасної американської композиторки Мередит Монк "A Celebration Service". На завершення – гурт ДахаБраха презентували шоу "Dreams OFF" - одну з двох гранд-прем’єр цьогорічного Гогольфесту.

 

 

Нагадаємо 10 вересня о 19:00 на ВДНГ відбудеться яскрава прем'єра нової постановки Владислава Троїцького - опери-балету ARK. Композитори твору - Роман Григорів та Ігор Разумейко, хореографія від британського постановника - Оскара Шакона.У проекті візьмуть участь формації New Opera та Totem Dance Group. Завершиться програма шоу за участю гурту Dakh Daughters.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України