українська російська англійська

У Києві презентували концепцію Національного стенду України на Франкфуртському книжковому ярмарку

12.09.2017 | 17:17

Сьогодні, 12 вересня у Національному музеї Тараса Шевченка презентували концепцію Національного стенду України на Франкфуртському книжковому ярмарку, який відбуватиметься у Німеччині з 11 по 15 жовтня 2017 року.

 

 

Про концепцію стенду, цьогорічний дизайн, видавництва – учасників, авторів, які візьмуть участь у книжковому ярмарку та  програму української делегації у Франкфурті розповіли  організатори та партнери цієї міжнародної книжкової події.

 

 

«Ця подія важлива не лише для книжкової галузі, а й для усієї української культури», - сказала Тетяна Терен, нова очільниця Українського інституту книги, на початку презентації.

 

 

«Україна приймає участь у Франкфуртському книжковому ярмарку вже понад двадцять років, але лише в минулому році до цієї події була прикута особлива увага. Нам дуже приємно, що вже другий рік поспіль за організацію і координацію цієї події відповідає Міністерство культури України. Переконана, що цьогорічна концепція «Understanding Ukraine. Understanding Europe» є ще більш ціліснішою та системнішою».

 

Над формуванням цьогорічного Національного стенду України працювали представники Міністерства культури, Українського інституту книги, Міністерства закордонних справ, НММК «Мистецький Арсенал», за партнерства Посольства України в Німеччині, Генерального консульства України у Франкфурті, ГО «Форум видавців у Львові», Української асоціації видавців.

 

Начальник управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко відзначила, що під час напрацювання концепції Національного стенду були врахований попередній досвід.

 

 

«Хоча Мінкультури лише з минулого року опікується питанням представлення українського книжкового ринку на Національному стенді в рамках  Франкфуртського міжнародного ярмарку, є впевненість в тому, що ми справилися з цим з честю. Цьогоріч ми прагнули зробити все, аби представлення нашої країни  було ще кращим і ще потужнішим. Ми хочемо показати світові що таке українська культура та українська книга, що ми маємо розвиток і є гідними гравцями на світовому ринку», - повідомила Лариса Нікіфоренко.

 

За інформацією організаторів, Національний стенд України представить на міжнародному книжковому форумі здобутки 17 українських видавництв,  у тому числі крім сучасної української літератури і світових класиків, народжених на території сучасної України, видання про візуальну культуру. Серед них видання «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ», «Видавництва Старого Лева», Фонду ArtHuss,  «Родовіду», «Фоліо», «Смолоскипу», Книжкового клубу «Сімейне дозвілля», видавництва «Либідь», «Кальварія», Агенції культурного розвитку тощо. Цьогорічний дизайн Національного стенду України на Франкфуртському книжковому ярмарку, натхнений українським мистецтвом  модернізму.

Впродовж п’яти днів роботи престижного книжкового форму  діятиме вітчизняний майданчик для презентаційних літературних заходів. У програмі українського стенду зустрічі з українськими авторами – Андрієм Курковим,  Катериною Бабкіною, Оксаною Забужко, Катериною Калитко, Остапом Славинським та іншими відомими авторами. А також ціла низка літературних заходів та презентацій, серед них дискусії про різноманіття та історичні виклики української культури та творчий людський потенціал України – однієї із найбільших європейських країн. Гостями заходів стануть німецький історик  Карл Шльогель, український історик Ярослав Грицак, композитор Антон Байбаков, фотограф  Євген Нікіфоров та інші відомі особистості.

 

Офіційне відкриття українського національного стенду відбудеться 11 жовтня за участі Міністра культури України Євгена Нищука, Генерального консула України у Франкфурті-на-Майні Алли Польової, Генерального директора НММК «Мистецький Арсенал» Олесі Островської-Лютої ,видавця, лауреата  Національної премії України імені Т.Шевченка Івана Малковича,  історика і публіциста Ярослава Грицака.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України