українська російська англійська

У Київській картинній галереї презентували виставковий проект "Геній і море. Традиції, пошуки, відкриття" до 200- річчя від дня народження І.К. Айвазовського

14.09.2017 | 10:45

У Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрився виставковий проект до 95-річчя закладу «Геній і море. Традиції, пошуки, відкриття». Виставка присвячується творчості найвидатнішого пейзажиста, засновника мариністичного живопису Івану Костянтиновичу Айвазовському та приурочена до 200- річчя від  дня його народження. Він увійшов в історію образотворчого мистецтва як неперевершений співець моря. Втім не менш важливим є те, що саме Айвазовський стояв у витоків  українського пейзажу, одним з перших  звернувся  до мальовничої краси української природи та сільського побуту.

 

 

Представлений виставковий проект експонує понад 60 творів живопису і графіки   ХVІІІ-ХХ ст. з колекції музею, які поєднані морською тематикою. Виставка доповнена світлинами картин Айвазовського, втрачених музеєм  під час Другої світової війни та експонатів музею Шереметєвих: архівні матеріали, світлини, різноманітні  предмети, що знаходились на військових кораблях ХІХ ст.  та особисті речі морських офіцерів – сучасників Івана Айвазовського. 

 

 

Родзинкою проекту є збірка   Айвазовського, яка  складається з 18 творів живопису і графіки. Всі вони позначені високим рівнем виконання і надають уявлення про різні періоди мистецької діяльності художника.

 

 

За задумом організаторів, з метою візуалізації сталих традицій і спадкоємності, кожний виставкою зал поруч з творами Айвазовського містить роботи знаних чи маловідомих  майстрів, які були  попередниками, учнями та послідовниками великого майстра, що демонструє пошуки і відкриття мариністичного живопису протягом двох століть.

 

 

Виставковий проект презентує  відомі полотна художника різних періодів його творчості. Це чудові краєвиди  раннього періоду творчості Айвазовського -  «Вид на острові Капрі» (1845) і «Гарба в полі» (1848), роботи митця з певними рисами побутового жанру і безпосередньо не пов’язані з  темою моря -  «Сцена з Каїрського життя. На терасі будинку і загальна панорама міста» (1881), «Афінський Акрополь» (1887),  а також відоме полотно автора  «Буря» (1872), малюнки Айвазовського, виконані зазвичай змішаною графічною технікою - «Штиль» (1850), «Шторм» (1850) та інші.

 

 

Виставка триватиме впродовж  вересня - жовтня 2017 року.

 

Світлини зі сторінки Національного музею «Київська картинна галерея»

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України