українська російська англійська

Зберегти культурну спадщину для наступних поколінь

15.12.2017 | 10:00

14-15 грудня в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Успенський собор Галича: минуле, сучасне, майбутнє», організована з ініціативи Національного заповідника «Давній Галич» та Міністерства культури України.

У конференції взяли участь науковці з Києва, Львова, Івано-Франківська, Галича та ін. міст України, представники Міністерства, обласних і районних держадміністрацій та рад. Відкрив засідання науковий співробітник Національного заповідника «Давній Галич», кандидат історичних наук Андрій Стасюк.  Священнослужителі о. Ігор Броновський (УГКЦ) та о. Іван Кузь (УАПЦ) поблагословили зібрання, побажали його учасникам плідної співпраці та мудрого рішення. Вітальне слово від Міністерства культури України виголосив начальник управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов.

 

 

Фундамент Успенського собору – це унікальна памятка, до якої ми повинні ставитися з пошаною, зберегти нашу культурну спадщину для нащадків, – сказав він.

Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин подякував духовенству, обласній і місцевій владі, депутатам, усім, хто вболіває за Галич, за підтримку, закликав присутніх до співпраці, запропонував уважно слухати одне одного. Ми маємо одну позицію, одну думку, – переконаний Володимир Іванович. Він підкреслив, що основне завдання на сьогодні – музеєфікація і консервація фундаменту Успенського собору ХІІ ст.

Як повідомив начальник управління культури ОДА Володимир Федорак, на рівні області прийнята Програма відродження Галича на 2018-2023 роки. Виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду відновлення Успенського собору Зіновій Шкутяк зазначив, що сьогоднішня конференція – один з тих практичних кроків, які ми повинні зробити задля розвитку Галича. Голова Галицької районної держадміністрації Микола Попович впевнений, що Галич у майбутньому стане значним історичним, духовним, культурним центром.

 

 

З цікавими доповідями на конференції виступили  доктор історичних наук, академік Академії наук вищої школи України Олександр Головко (м. Київ), доктор історичних наук, професор, проректор Українського Католицького Університету Ігор Скочиляс (м. Львів), кандидат архітектури, доцент кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Лукомський (м. Львів), президент УК ІКОМОС, заступник директора Українського державного інституту культурної спадщини Міністерства культури України Микола Гайда (м. Львів), доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України Олександр Саган (м. Київ), кандидат архітектури, доцент кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Василь Петрик (м. Львів), заслужений архітектор України, член-кореспондент Академії архітектури України, член Національної комісії України у справах  ЮНЕСКО, член міжнародної організації ІКОМОС Юрій Лосицький (м. Київ) та інші вчені. В ході конференції зав’язувались цікаві дискусії щодо майбутнього фундаменту Успенського собору. Але, як відомо, в суперечках, а надто наукових, з’являється істина, тож сподіваємось, що й тут вона обов’язково осінить мудрих людей, що вболівають за майбутнє Галича.

 

 

Зазначимо, що напередодні конференції побачив світ збірник матеріалів обсягом 280 сторінок, який підготували до друку працівники інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич». У виданні вміщено доповіді науковців щодо збереження фундаменту Успенського собору, а також  документи, що стосуються охорони культурної спадщини, у т. ч. європейські конвенції і хартії, закони України, резолюції наукових конференцій

 

 

Любов Бойко,

член Національної спілки журналістів України.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України